Kasešu filtri ūdens attīrīšanai 0

Garšīgs ūdens parasti ir gana labs. Ja nu tomēr gribas vēl tīrāku, veikalos ir plaši pieejami vienkārši kasešu filtri, turklāt itin kvalitatīvus ražo arī vietējie uzņēmēji, piemēram, SIA “Eirofiltri” ( Junkors filtri). Kā neapjukt piedāvājumā?

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Kompaktie kasešu filtri ir dažādi – parasti 25 cm, taču pieejami arī 18 cm un 15 cm augsti. No šīs izvēles pirmām kārtām atkarīgs, kādas kasetes turpmāk meklēsiet nomaiņai. Protams, ka pirmie ir izdevīgāki lielāka virsmas laukuma dēļ. Uzstāda vienu vai vairākus konkrētam attīrīšanas veidam.

Pirmais, kas patiesībā nepieciešams katrā mājā, ir ūdens mehāniskās attīrīšanas filtrs, kam kasete izgatavota no poliestera šķiedras, presēta polipropilēna vai polipropilēna diega un aiztur rūsu, nogulsnes un mehāniskos piemaisījumus. Šis ir tā saucamais baltais filtrs, un tādu izmanto arī karstā ūdens (līdz +70 °C) attīrīšanai, protams, speciālā karstumizturīgā korpusā. Alternatīva – baltais Extra filtrs, kurā kā filtrējošais materiāls ir nevis sintētiska šķiedra, bet gan smalkas kvarca smiltis, kas mehāniski attīra auksto ūdeni līdzīgi kā avotā, plūstot caur grants slāņiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tālākā izvēle jau atkarīga no konkrētās vajadzības, un katrai ir sava krāsa, kas atvieglo dzīvi, kasetes iegādājoties.

Zilajā kasetē papildus ir arī aktīvā ogle. Tas ir universāls filtrs dzeramajam ūdenim, kas to attīra no mehāniskajiem piemaisījumiem, rūsas, nogulsnēm, sliktas smaržas um garšas, ķīmiskiem piemaisījumiem, herbicīdiem un pesticīdiem.

Zaļajā kasetē vēl pievienots sudrabs, ka šim filtram ļauj tikt galā ar to pašu, ko zilajam, un dažādām baktēriju sēnītēm.

Brūnajā kasetē papildus oglei pievienoti jonīta sveķi, kas ļauj labāk atbrīvoties no dzelzs.

Dzeltenajā filtrā papildus mehāniskai attīrīšanai notiek arī ūdens mīkstināšana ar polifosfāta sāli, kas reaģē ar kalciju, tā pasargājot sadzīves tehniku no kaļķakmens nosēdumiem. Tomēr, ja ūdeni lieto dzeršanai, aiz šī filtra jāuzstāda vēl viens ar aktīvo ogli, piemēram, zilais vai sarkanais.

Sarkanajā divpakāpju universālajā filtrā ir smalkas kvarca smiltis, aktīvā ogle ar sudrabu un jonīta sveķiem. Tas nozīmē – attīra ūdeni no dzelzs, uzlabo garšu un smaržu, likvidē baktērijas un neitralizē kaitīgās vielas.

Visiem šīs krāsainās sērijas filtriem maksimālā caurplūde ir aptuveni 40 litri minūtē un tiem viena kasete spēj attīrīt līdz 8000 litriem ūdens.

EXTRA sērijas MK CA ūdens filtri no parastajiem atšķiras ar lielāku laukumu, kas nodrošina lielāku ūdens caurplūdi. Tajos tāpat izmanto poliestera šķiedru kasetes un ķīmiskās vielas, piemēram, aktīvo ogli, sudrabu, jonīta un polifosfāta sāļus.

Reklāma
Reklāma

 

 

Padomi

• Katras ūdenspiegādes filtrācijas pirmais elements ir mehāniskais, baltais filtrs. Dzeramo ūdeni ekonomiskāk ir sagatavot atsevišķi, vislabāk sarkano filtru pievienojot tieši zem krāna.

• Trīs mēneši ir baktēriju vairošanās cikls, tāpēc jebkuru filtrējošo elementu ieteicams mainīt ne retāk kā reizi šajā laikā, lai ūdens nepiesārņotos!

• Filtriem, kuri atrodas dienasgaismā, nepieciešams necaurspīdīgs vai vismaz tumši zils korpuss. Caurspīdīgā korpusā dienasgaismā var strauji savairoties baktērijas!

 

 

Konsultēja SIA “Keller” eksperte Marina Roga.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.