Kas veselīgāks uzacīm, ja tās ir plānas 0
Lasītāja jautā: “Man ir problēmas ar uzacīm – tās gandrīz nav redzamas. Nevēlos veikt permanento uzacu iezīmēšanu, jo esmu dzirdējusi, ka tas nav veselīgi. Varbūt labāk iezīmēt ar parasto ķīmisko krāsu? Taču tā ātri izbalo. It kā esot kaut kāda gelveida krāsa. Vai tā ir veselīga?”
Katra veida priekšrocības un trūkumus skaidro dermatoveneroloģe Evita Jakušonoka. Ja uzacis nokrāso ar ķīmisko krāsu, šādas procedūras laikā tiek iekrāsoti matiņi, rezultāts parasti saglabājas līdz mēnesim. Tagad ir pieejamas arī gelveida krāsas, kas ir saudzīgākas, vairāk piemērotas alerģiskai, jutīgai ādai. Tās varētu būt veselīgākas, turklāt rezultāts saglabāsies tikpat ilgi, kā krāsojot ar ķīmisko krāsu.
Ja gribas ilgāku rezultātu, tad var izvēlēties permanento grimu. Tā ir jaunākā un populārākā metode. Uzacu noturība ir no 1,5 līdz 3 gadiem. Tas gan atkarīgs no ādas tipa, vecuma un dzīvesveida.
Lai šādas uzacis izveidotu, tiek izmantotas dažādas tehnoloģijas.
Atšķirībā no parastā tetovējuma permanentā grima tintes sastāvu veido dabīgas vielas: ūdens, spirts, taukvielas, savukārt krāsu rada dažādu metālu sāļi. Arī pigmenta ievadīšana ādā un noturība atšķiras no parastā tetovējuma. Grima tinti ievada ar adatiņu 0,3–0,8 mm dziļi.
Retos gadījumos pret pigmentu var rasties alerģiska reakcija vai veidoties kāda ādas saslimšana. Noteikti jāatceras, ka šo procedūru nedrīkst veikt, ja ir akūta vīrusu vai bakteriāla saslimšana.
Uzacis iespējams iezīmēt arī ar hennu, rezultāts saglabājas līdz sešām nedēļām. Henna ir dabīga krāsviela, kas nesatur konservantus, krāsas pastiprinātājus vai ķīmiskas piedevas.