Kas veic dūmu detektoru uzstādīšanu 0
Man ir 84 gadi, esmu I grupas invalīde. Nevaru pati pielikt dūmu detektoru. Vai ir kāds uzņēmums (varbūt pie ugunsdzēsējiem), kur šo pakalpojumu var pieteikt, kas ar šo darbu nodarbojas? Es par detektora uzstādīšanu samaksātu. Esmu dzirdējusi, ka viltvārži piedāvā dūmu detektorus uzstādīt par lielu naudu – 80–100 eiro. RUTA BAUSKĀ
Bauskā šo pakalpojumu var pasūtīt ugunsdzēsēju biedrībā. Biedrības pārstāvis Ralfs Šestakovičs skaidro, ka ierīce kopā ar uzstādīšanu Bauskā izmaksās aptuveni 14 eiro. Lai pakalpojumu pieteiktu, jāzvana pa tālruni 29646831.
Vēlamās detektora uzstādīšanas vietas parasti ir norādītas ierīces lietošanas instrukcijā.
Ieteicamais variants dūmu detektoru izvietošanai mājoklī:
• katrā mājvietā vismaz divi;
• katrā guļamistabā un koplietošanas telpā, kura savienota ar guļamistabu;
• katrā stāvā un pagrabā.
Labākā vieta – pie griestiem
Dūmi ceļas uz augšu, tāpēc vispiemērotākā vieta detektoram būtu guļamistabas un gaiteņa griesti netālu no guļamistabas durvīm. Ja nevar detektoru uzstādīt pie griestiem, to drīkst izvietot sienas augšdaļā – tuvu griestiem. Savukārt citās telpās izvietotie detektori lieliski noderēs, lai brīdinātu mājiniekus par kādā konkrētā telpā notikušu aizdegšanos.
Uz skapja vai plaukta novietots dūmu detektors savas funkcijas pildīs ierobežotā apjomā, jo dūmi vispirms koncentrējas pie griestiem un tikai pēc tam sāk piepildīt telpu virzienā uz leju.
Dūmu detektorus nav ieteicams izvietot:
• slikti vēdināmās virtuvēs;
• vannasistabās;
• garāžās, kur iespējamas izplūdes gāzes;
• putekļainās telpās;
• tuvu ventilācijas sistēmām;
• skapjos un plauktos;
• telpu stūros.
Dūmu detektora apkope un iegāde
Uzstādītā detektora tehniskā apkope ir vienkārša. Nepieciešama vien savlaicīga barošanas elementa – baterijas – nomaiņa, detektora darbības pārbaude un putekļu noslaucīšana lietošanas instrukcijā norādītajā kārtībā. Jauna baterija kalpo aptuveni divus gadus. Detektora korpusā ir baterijas jaudas automātiskā kontrole, kura savlaikus brīdinās ar skaņas signālu par baterijas nomaiņas nepieciešamību. Laiku pa laikam detektors ir jāpārbauda. To dara instrukcijā noteiktajā kārtībā. Visbiežāk – nospiežot kontroles (testa) pogu, pēc kā jāatskan spalgam skaņas signālam. Ja signāls skan, detektors ir darbspējīgs. Cigareti vai kādu citu dūmu avotu pārbaudei gan nevajadzētu izmantot tā iemesla dēļ, ka darbspējīgs detektors, atpazīstot dūmus, turpinās dot nepārtrauktu spalgu skaņas signālu aptuveni 30 minūtes – tā konstrukcijā paredzēto brīdinošā signāla padošanas laiku. Ja tā noticis, detektoru var apklusināt, uz īsu brīdi atvienojot bateriju.