Foto – Shuttesrtock

Kas vainas pienam?
 – no tā neiznāk rūgušpiens 1

“Kāpēc no veikalā pirkta piena nevar iegūt rūgušpienu? Ko ražotāji pievieno pienam, ka tas vairs nerūgst, bet bojājas?” Inta T. Talsos

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Latvijas Lauksaimniecības universitātes Pārtikas tehnoloģijas fakultātes dekāne, profesore Inga Ciproviča skaidro, ka veikalā tirgo pasterizētu pienu. – Piens ir termiski apstrādāts vismaz 72 grādu vai pat augstākā temperatūrā, lai nodrošinātu nekaitīgu produktu patērētājam. Šādā temperatūrā tiek maksimāli samazināts baktēriju skaits, tostarp pienskābās baktērijas, kas ir atbildīgas par rūgšanas procesu.

Pasterizācijas procesā izdzīvojušās baktērijas nespēj radīt rūgušpienu. Tādēļ velti cerēt, ka izdosies saraudzēt termiski apstrādātu pienu, turot to siltā vietā desmit vai vairāk stundu. Ja to dara, iegūst nevis garšīgu produktu, bet apzināti tiek bojāts piens, veidojot staipīgu, nepatīkami smaržojošu masu. – To nekādā gadījumā nedrīkst lietot uzturā, – brīdina I. Ciproviča.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja vēlas no pasterizēta piena iegūt rūgušpienu, tam jāpievieno karote skāba krējuma, kefīra vai kāda cita (nesalda) skābpiena dzēriena, jāpatur siltā vietā 10–12 stundu – un raudzēts produkts gatavs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.