– Varbūt katru reizi vēlams ietīt čemodānu tajā caurspīdīgajā plēvē? 8
– Tas ir liels stulbums. Tā ietīšanas plēve, pirmkārt, bojā somu. Ja tas ir parasts koferis, tad tā plēve to nostiepj, plastmasas daļas saspiež un salauž, pēc tam var izmest. Otrkārt, ir konkrēti reisi, kurus muitnieki pārbauda. Skatās, piemēram, narkotikas, cigaretes. Ja tev tā plēve ir virsū, tad tava soma automātiski tiek uzskatīta par aizdomīgu, to plēvi pārgriezīs un visu izvandīs. Ja tā plēve ir, tad ir ko slēpt! Taču lidostā strādājošajiem jau sen ir aizdomas, ka arī dažu aviokompāniju lidmašīnu personāls un dažas mazās aviolīnijas ir iesaistītas narkotiku kontrabandā, arī kontrabandas cigaretes tieši šādi iekļūst Eiropā.
– Bet tad jau no atslēgām nav nekādas jēgas?
– Jebkuru somu var atvērt divās sekundēs ar atslēgu vai bez. Rāvējslēdzējus ver vaļā ar pildspalvu vai jebko, kas ir līdzīgs pildspalvai. Un pēc tam var aiztaisīt, esmu pati mēģinājusi mājās – neviens nepateiks, ir bijis vaļā vai nav. Muitniekiem ir speciāli atslēgu saišķi, lai atslēgtu un pārbaudītu tos cietos koferus ar zirnekļatslēgām. Atvērts tiks viss, ja vajadzēs!
– Bet kādu čemodānu tad izvēlēties?
– Vislabākais ir mīkstais čemodāns. Ja ir no cietās plastmasas, tu zaudē trīs kilogramus uz somas svara rēķina vien. Un vajag uz četriem ritentiņiem obligāti, jo tie cilvēki, kas lādē lidmašīnu, uz tiem ritentiņiem to somu ripina. Ja tas ir parastais koferis ar diviem ritenīšiem vai vispār bez, tad tiek mests, jo citādi ir grūti nogādāt uz otru galu lidmašīnā. Ja četri riteņi, tad zini, ka mazāk metīs!
Vislabāk pirkt lētus čemodānus. Tos glaunos var tikai tad, ja ceļo ar personisko auto.