Kas notiks, ja ES neatzīs Putinu par Krievijas Federācijas prezidentu? “Tas nevienam nav saistoši..” 143
Neskatoties uz Briseles aicinājumiem atzīt vēlēšanu rezultātus Krievijas Federācijā par neleģitīmiem, ES turpinās formālu saziņu ar Vladimiru Putinu, kurš pēc inaugurācijas oficiāli ieņems prezidenta amatu. 2024. gada 7. maijā inaugurācijas ceremonijas laikā Vladimirs Putins oficiāli stāsies Krievijas prezidenta amatā. Taču Putina pārvēlēšanas uz piekto termiņu likumība Rietumos izraisa asas kritikas vilni, par to vairāk raksta izdevums Deutsche Welle.
Konkrēti ES Augstais pārstāvis ārlietās un drošības politikas jautājumos Jozefs Borels sacīja, ka Krievijas prezidenta vēlēšanas, kas notika 2024. gada 17. martā, neatbilst demokrātijas standartiem un “tika nelikumīgi rīkotas Ukrainas okupētajās teritorijās”.
Pēc viņa teiktā, šīs vēlēšanas Krievijas Federācijā regulēja “represīvi likumi”, tās notika opozīcijas līderu, pilsoniskās sabiedrības pārstāvju un žurnālistu vajāšanas apstākļos un notika “dezinformācijas, propagandas iespaidā un bez piekļuves neatkarīgiem plašsaziņas līdzekļiem”. “Būtu ironiski tās saukt par vēlēšanām,” norādīja ES galvenais diplomāts.
Bet vai šie paziņojumi nozīmē, ka Eiropas Savienība oficiāli neatzīs prezidenta Putina pilnvaras, kurš atgriezās pie varas Krievijā nedemokrātisku vēlēšanu rezultātā?