Herberts Kikls
Herberts Kikls
Foto. Scanpix/EPA/MAX SLOVENCIK

Kas notiek ar Eiropu un Rietumiem!? Klusi un nemanāmi – koruptīvais, nacistiskais un proputiniskais Kikls brīvi var kļūt par Austrijas kancleru 0

Pēc neveiksmīgās sarunās dažādos formātos izveidot vairākumu bez galēji labējiem un pašreizējā kanclera Karla Nehammera, Austrijas prezidents Aleksandrs van der Bellens uzdevis APS līderim Herbertam Kiklim izveidot valdību.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Slaveni mīļākie, veģetatīvā distonija, sēras, ticība un alkohols: izcilās aktrises Rēzijas Kalniņas dzīves līkloči 140
Kokteilis
Kā noveco katras zodiaka zīmes pārstāvji? Dvīņi vienmēr paliek bērnišķīgi, bet Auns plāno nodzīvot līdz 120 gadiem
Kokteilis
“Vecāki, lūdzu, pārtrauciet bērniem teikt šīs 5 frāzes!” aicina psiholoģe 9
Lasīt citas ziņas

Pēc vēlēšanu rezultātu paziņošanas 2024. gada septembra beigās demokrātiskās Austrijas partijas, dīvainā kārtā, nonāca ļoti neērtā situācijā, par šo situāciju plaši raksta Moscow Times. Kad pirmais šoks par APS uzvaru izsīka, kļuva skaidrs, ka vietu konfigurācija parlamentā ļāva izveidot koalīciju bez galēji labējo līdzdalības.

Sākotnējās sarunas noritēja diezgan veiksmīgi. Kanclers Nehammers informēja valsts prezidentu par viņu , un van der Bellens, bijušais zaļo deputāts, kurš acīmredzot nejūt simpātijas pret galēji labējiem, ierosināja konservatīvajiem kā otrajam lielākajam politiskajam spēkam pēc balsu skaita izveidot valdību.

CITI ŠOBRĪD LASA

2024. gada novembrī oficiāli sākās sarunas starp ANP, SDPA un NEOS. Spriežot pēc mediju ziņām un sarunu dalībnieku komentāriem, partijas bija apņēmības pilnas panākt kompromisu un nepieļaut galēji labējo nākšanu pie varas.

2025. gada janvāra sākumā šīm cerībām tika pielikts punkts. NEOS negaidīti paziņoja par izstāšanos no sarunu procesa. Iemesls bija liberāļu stūrgalvība. Viņi uzstāja uz būtiskiem budžeta izdevumu samazinājumiem, un neviena cita partija nebija gatava tam piekrist.

“Plāns B” palika: valdības izveide, kas sastāvēja no ANP un SDPA ar minimālu balsu vairākumu, taču sarunas ilga tikai vienu dienu. Pamatīgas domstarpības par imigrācijas politiku, finanšu regulējumu un fiskālo konsolidāciju lika manīt, un arī konservatīvie pameta sarunas, norāda portāls.

Nehammers uzņēmās atbildību un atkāpās no kanclera amata. Viņa pēctecis jau ir apliecinājis gatavību sākt konsultācijas ar galēji labējiem, un van der Bellens, kuram Austrijas konstitūcija uzliek pienākumu veicināt stabilitāti valstī, atklāti nodeva stafeti APS.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.