Foto – Matīss Markovskis

Ar mazliet kritisku aci 0

Izmeklējumā nosaka arī ap iekšējiem orgāniem esošo (viscerālo) tauku daudzumu.

“Uzsvēršu – lai noteiktu viscerālos taukus, nepieciešama speciāla, šim mērķim paredzēta ierīce. Parastais bioimpedances aparāts tos nemēra, bet aprēķina pēc programmas, ņemot vērā citus datus. Uzskatu, ka to nevajag uztvert ļoti nopietni. Iekšējie taukaudi netiek nosvērti, precīzi nomērīti. Līdzīgi arī pamatvielmaiņas ātrums ir teorētisks aprēķins,” akcentē Laila Meija. Metabolo sindromu, kam raksturīga arī centrālā aptaukošanās ar viscerālo tauku izgulsnēšanos, nosaka, ņemot vērā diagnostiskos kritērijus, kas ietver gan antropometriskos datus, gan pārmaiņas analīzēs.

Citādi uzskata uztura speciāliste Liene Sondore un viņas kolēģes klīnikā Vivendi. Lai gan viscerālo tauku daudzumu aprēķina pēc formulas, tomēr šāda informācija var motivēt cilvēku ar pamatīgu aptaukošanos, jo, redzot prāvos skaitļus, sadūšojas mainīt dzīvesveidu. Turklāt ārsts nosūta uz asinsainas izmeklējumu, kur arī parādās, piemēram, paaugstināts holesterīna līmenis vai pārmaiņas aknās.

Vēl bioimpedances mērījuma izdrukā var ieraudzīt ailīti – metabolais jeb bioloģiskais vecums. Laila Meija uzsver, ka uz to jāskatās nedaudz kritiski: tas ir diezgan vienkāršots aprēķins, varētu teikt – jo cilvēkam mazāk tauku, jo bioloģiskā vecuma rādītājs ir mazāks. Taču zems svars var būt arī veselībai nelabvēlīgs.

Liene Sondore tam piekrīt, tomēr ir pamanījusi cilvēku prieku – esmu ne tikai ticis vaļā no 20 kilogramiem, bet arī kļuvis par 10 gadiem jaunāks! Tātad tas ir vēl viens āķītis, kas mudina dzīvot veselīgāk.

Reklāma
Reklāma
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.