Kas kopīgs Auniņam Šonam un Karalim Kongam? 0
Kamēr jaunā animācijas filma „Auniņš Šons. Filma” („Shaun the Sheep The Movie”) kinoteātros visā pasaulē pelna miljonus, tās radītāji atzīst, ka filmas veidošanā izmantojuši ļoti tradicionālu tehniku. Auniņa Šona jaunie piedzīvojumi tika radīti, izmantojot apturētās kustības animāciju (stop-motion model animation). Tā, starp citu, visspilgtāk tiek asociēta ar leģendāro 1933. gada Holivudas filmu „Karalis Kongs” („King Kong”).
Tikko pirmizrādi piedzīvojušais kino stāsts „Auniņš Šons. Filma” tapa vairākkārtējus „Oskarus” ieguvušajā animācijas studijā „Aardman Animations.” Tās mākslinieki atklāj, ka filmas uzņemšanas vajadzībām tika izgatavotas trīs pilnīgi identiskas lauku fermas, kuras iekļāva slīdošas zaļas pļavas. Arī galvenajam varonim Auniņam Šonam bija vismaz ducis dublikātu, lai vienā dienā kadru pa kadram varētu uzfilmēt vairākas epizodes.
Auniņa Šona kino versijas aizkulišu stāsti vēsta, ka pie filmas četrus gadus strādāja 20 izcili animatori, katrs dienā radot divas sekundes garu epizodi. Filmas kopīgais garums ir 1 stunda un 25 minūtes.
Auniņš Šons ir galvenais varonis aizraujošā britu animācijas TV seriālā, kuru jau ir iepazinuši vairāk nekā 180 valstu, tai skaitā Latvijas, skatītāji. Jaunajā kino versijā, kas šobrīd ir skatāma arī Latvijas kinoteātros, Auniņš Šons nolemj sev piešķirt brīvdienu no darbiem fermā un beidzot nedaudz izpriecāties. Tiesa, apņemšanās jautri pavadīt laiku atraktīvo filmas varoni noved pie neskaitāmiem piedzīvojumiem un pārpratumiem. Auniņš Šons pat nonāk Lielajā pilsētā, no kuras Šoniņam kopā ar savu ganāmpulku ir jāatrod ceļš mājup.
Filmas reklāmas rullītis: