Kas jāņem vērā, veicot brīvdienu remontu 0
Nedēļas nogalē var veikt pavisam nelielus remontdarbus, darbus sākot sestdien no rīta un pabeidzot svētdien vakarā. Latvieši no citām tautām atšķiras ar savu pamatīgumu – ja ko remontē, tad ilgi un kārtīgi. Tomēr pašreizējos ekonomiskajos apstākļos ne katrs var atļauties vērienīgu mājokļa remontu, savukārt brīvdienu remonts iespējams būs pa kabatai.
Ārzemēs šāds termins nav nekāds jaunums un pazīstams arī pie mums, īpaši jaunākās paaudzes vidū. Brīvdienu remonta pamatidejai ir tikai divi galvenie priekšnoteikumi:
* ideja, kā būtiski uzlabot telpas, mēbeles vai cita interjera elementa izskatu vai lietošanas ērtību,
* to iespējams īstenot pāris dienās.
Brīvdienu remonts lielākoties tiek veikts pašu spēkiem, bez profesionāļu palīdzības. Tāpēc šis termins iet roku rokā ar jēdzienu paveic pats jeb diy (do it yourself – angļu val.). Šo vārdu ierakstot meklētājā, interneta vidē, iespējams atrast daudzas labas idejas savam brīvdienu remontam.
Kas jāņem vērā
Apdomājot ideju, vēlams apsvērt, vai to tiešām iespējams paveikt nedēļas nogalē. Pretējā gadījumā no gaidītā efekta iznāks defekts, darbs būs jāpabeidz darbdienu vakaros, un tas sabojās visu darbošanās prieku.
Jāpaskaitļo arī nepieciešamās izmaksas, lai būtu droši, ka šāds miniremonts patiešām atmaksāsies.
Interjera remontdarbu speciālists Miks Lorenss iesaka pirms darbu sākšanas pārbaudīt un novērtēt attiecīgās telpas vai mēbeles tehnisko stāvokli: “Ja istaba ir labā stāvoklī jaunā mājā, zem vecās apdares nevajadzētu slēpties nekādiem zemūdens akmeņiem, bet vecā namā, noņemot krāsu no sienām vai grīdām, var atklāties plaisas, trupe vai pelējums, ko nebūs iespējams novērst pāris dienās, turklāt būs nepieciešams pieredzējis meistars.”
Pirms remonta plānošanas vēlams izpētīt nepieciešamo remontdarbu veikšanas secību, uzzināt vairāk par nepieciešamajiem materiāliem un tehnoloģijām. Reāli jānovērtē savas prasmes un iemaņas – vai ar tām pietiek, lai paveiktu iecerēto. Ja ir šaubas par kādu darbu vai materiālu, par to jau laikus var konsultēties apdares materiālu veikalā. Lai noskaidrotu ar interjera dizainu saistītus jautājumus, var izmantot bezmaksas dizaineru konsultācijas atsevišķos salonos vai mēbeļu un interjera jomas izstādēs.
Visi nepieciešamie materiāli, darbarīki un pamācības jānopērk un jāsagatavo laikus, jāsarunā arī palīgi, ja tādi nepieciešami.
Jāpabrīdina kaimiņi, ka šīs brīvdienas būs trokšņainas.
Pirmo reizi veicot kādu darbu, jānoskaidro un jāievēro ne tikai darbu secība un tehnoloģija, bet arī darba drošības noteikumi. Laikus jāiegādājas visi darba drošības piederumi. Darbus, kas saistīti ar elektrību, gāzi vai ūdens apgādi, labāk uzticēt speciālistiem.
Ko iespējams paveikt Rēķinoties, ka remontdarbus varēs veikt aptuveni 20 stundas (ja nav kaimiņu, var, protams, darboties arī naktī), darbu apjoms nebūs liels. Tie var būt: * dažādi pārkrāsošanas (pārtapsēšanas) darbi – visbiežāk atsevišķas plaknes: viena siena, grīda, durvju plaknes vai darba virsma utt.; * nelieli (pāris kvadrātmetru) flīzēšanas darbi (ja ir līdzena virsma un nav nekādu liekumu vai reljefa maiņu, var mēģināt darboties arī bez sevišķām iemaņām); * lamināta vai mīkstā grīdas seguma ieklāšana nelielā platībā, * krēslu pārvilkšana (arī vienkāršas formas dīvānus var pārvilkt paši, bet sarežģītu konstrukciju kvalitatīvi pārtapsēt spēs tikai meistars); * tekstiliju (aizkaru, spilvenu, krēslu paliktņu un pārvalku šūšana un maiņa) un žalūziju maiņa; * mēbeļu virsmu atjaunošana (slīpēšana, krāsošana, lakošana, beicēšana, apdare dekupāžas tehnikā, darbošanās ar līmplēvēm utt.); * mēbeļu furnitūras maiņa (rokturi, stikli – tiem jābūt iepriekš iegādātiem); * dažādu konstruktīvu elementu izveide vai iebūve (plaukti, garderobes, pakaramie u. tml.
|