Foto – Shutterstock

Kas jāņem vērā, pārceļoties pašu spēkiem un ar profesionāļu palīdzību 0

Lai pārvākšanās uz citu dzīvesvietu neizvērstos par stihisku nelaimi, tai jāgatavojas laikus. Kas jāņem vērā, plānojot un pēc tam īstenojot pārcelšanos? Nav svarīgi kāds gadalaiks aiz loga, pārvākties var jebkurā. Svarīgi pirms pārvākšanās laicīgi uzsākt mantu „pavasara” tīrīšanu, lai nebūtu jāpārvieto liekas un nevajadzīgas mantas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Par pārvākšanos parasti cilvēki uzzina brīdī, kad tuvojas īres līguma beigas vai tiek iegādāts jauns miteklis. Vispirms izpēti, kādi ir apstākļi jaunajā dzīvesvietā, lai izlemtu, vai mēbeles vajadzēs izjaukt vai arī varbūt tās varēs pārvietot neizjauktā veidā, jo kāpņu telpa ir plaša, nav šauru koridoru un ir arī kravas lifts. Izplāno iepriekš, kur jaunajā dzīvoklī novietosi mēbeles, lai nesēji varētu tās uzreiz nolikt atbilstošajās vietās.

Ja pārvāksies, izmantojot profesionāļu palīdzību

CITI ŠOBRĪD LASA

Pārvākšanās process mēdz būt ļoti laikietilpīgs, tādēļ jāizvērtē, vai spēsiet to paveikti paši, iesaistot draugus un radus, vai būs jāizmanto profesionāļu palīdzība. Nav noliedzams, ka profesionāļi šo darbu veiks trīs līdz pat piecas reizes ātrāk. Pārvākšanās kompānijas bieži vien piedāvā bez maksas ierasties esošajā dzīvesvietā un novērtēt situāciju, izveidot pārvedamo mantu sarakstu, pēc kura vadoties sastādīs tāmi pārvākšanās darbiem. Tikšanās reizē jāvienojas par to, ar kādiem materiāliem un kā tiks iepakotas mēbeles, lai nerastos lieki jautājumi pārvākšanās dienā.

Neparakstiet piedāvāto līgumu bez pārlasīšanas, uzmanīgi izlasiet dokumentus un vaicājiet, ja kas nesaprotams vai nepieņemams. Pēc darbu nobeiguma pārbaudiet mēbeles, vai nav bojājumu, vai visas mantas piegādātas un noliktas pa vietām. Tikai pēc tam parakstiet darbu pieņemšanas aktu.

Ja vēlies ieekonomēt pārvadātāja laiku un līdz ar to savus līdzekļus, var veikt dažādus sagatavošanās darbus, piemēram, visu mantu iepakošanu kastēs, kā arī mēbeļu ietīšanu tam paredzētos materiālos. Ja klients vēlas, pārvadātājs pats var veikt visa veida demontāžas un montāžas darbus, kā arī mēbeļu iepakošanu drošai pārvietošanai.

Pakalpojuma izmantotājus varētu interesēt jautājums – vai pārcelšanās serviss atbild par pārvedamās kravas bojājumiem? Ja šādi gadījumi notiek, tad katrs no tiem tiek izskatīts individuāli – ar apdrošinātāju starpniecību vai abpusēji vienojoties par bojājumu lielumu un materiālo kaitējumu.

Latvijā diemžēl ir aktuāla problēma – kā kaimiņi varēs zināt, ka pārvadātāji ir „oficiālas” personas, nevis dzīvokļa apzadzēji. Ir tikai pāris pārvadātāji, kuri lieto darba apģērbus ar uzņēmuma simboliku un trafaretus auto.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.