Kas jādara pēc trešās dejas jeb 9 interesanti fakti par nepiedienīgo dažādos laikos 9
– 19. gadsimta salonos par nepiedienīgu uzskatīja rīcību, ja vīrietis viena vakara laikā vienu un to pašu dāmu uzlūdza dejot vairāk par trim reizēm. Turklāt jau pēc otrās dejas viņam vajadzēja izsludināt saderināšanos.
– ASV vēl joprojām sievietes nekrāsojas publiskās vietās un vispār nedara to, citiem cilvēkiem redzot. Tieši tāpat par nepiedienīgu uzskata citu cilvēku klātbūtnē uzkrītoši sevi aplūkot spogulī.
– Savulaik cimdi bija izteikts mājas aksesuārs. Neskatoties uz to, ka bija liels to klāsts – sporta, balles, medību, speciālie sulaiņu cimdi un tamlīdzīgi, cimdus tomēr uzvilka tikai mājās, jo valkāt tos cilvēkos uzskatīja par nepiedienīgu rīcību.
– 20. gadsimta 20. gados Krievijas skolās par nepiedienīgu uzskatīja prasmi pareizi rakstīt, jo – kaut kā neproletāriski tas, raugi, esot. Par to, ka kāds prot rakstīt, drīkstēja denuncēt.
– Britānijā par nepiedienīgu uzskata adīšanu citu cilvēku klātbūtnē. Tostarp interesants ir fakts, ka pēdējā laikā Britānijā ar adīšanu aizvien vairāk aizraujas vīrieši – šī tēma pēc futbola un politikas kļuvusi par trešo visvairāk apspriesto tēmu bāros un pabos.
– Bulgārijā ilgu laiku par nepiedienīgu vīriešu uzvedību uzskatīja mazāk par pusotra litra vīna izdzeršanu dienā. Tā kā vīns Bulgārijā allaž bijis ļoti lēts, tā pārlieku mērenu lietošanu uzskatīja par neviesmīlības pazīmi.
– Japāņu tējas dzeršanas ceremonijas laikā par nepiedienīgu uzskata sēdēšanu sakrustotām kājām. Savukārt kāju izstiepšanu kaimiņa virzienā uzskatīja par atbrīvotības visaugstāko izpausmi.
– 19. un 20. gadsimta mijā Krievijā par ļoti nepiedienīgu rīcību uzskatīja par 1000–1200 kvadrātmetriem mazāku zemes gabalu izvēlēšanos vasarnīcu ierīkošanai.
– Taizemē par nepiedienīgu uzskata pieskaršanos sarunas biedra galvai un uzsišanu viņam uz pleca. Tā skaitās maiguma izpausme, bet maigums kopumā Taizemē ir izskaužama parādība.
Sagatavots pēc žurnāla “Planētas Noslēpumi”