Kas ir “turmānijs”, ko izmanto ārstniecībā? 2

Esmu bijis “Nuga Best” salonā Rīgā, kur piedāvā masējošas sildāmgultas un citus brīnumainus aparātus, ko var uz vietas izmēģināt. Tiesa, nevaru iegādāties firmas produkciju, jo dzīvoju pansionātā. Taču gribu zināt, kā iedarbojas turmānijs, ko visādās ierīcēs izmanto šī firma. 
Ivars Žugs Balvos

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Turmalīns – tā latviski sauc ciklosilikātus, vienus no ķīmiski sarežģītākajiem silikātu minerāliem – keramiskus sakausējumus, kuru sastāvā ir vulkāniski un kalnu ieži. Sildot turmalīna kristālu, tā viens gals uzlādējas pozitīvi, otrs – negatīvi. Šī iemesla dēļ turmalīna rotaslietas spēcīgā prožektoru gaismā mēdz pievilkt putekļus. Minerāls izstaro arī infrasarkano staru garo viļņu siltumu, kas stimulē šūnu asinsriti, detoksikāciju un aktivitāti ķermeņa daļā, kas pakļauta iedarbībai. Negatīvi uzlādētie joni labvēlīgi ietekmē garastāvokli, pašsajūtu un darbaspējas.

Dienvidkorejas kompānija “Nuga” Latvijas tirgū piedāvā aprīkojumu, ko izmantot refleksoterapijā, magnētterapijā, miostimulācijai… Lai šīs ierīces sniegtu ārstniecisku efektu, pirms to izmantošanas ir jābūt skaidrībai par indikācijām un kontrindikācijām. Fizikālās medicīnas ārsts, profesors Ints Zeidlers brīdina, ka pat nosacīti veselam cilvēkam, kuram nav subjektīvu sūdzību, bez konsultācijas vismaz ar ģimenes ārstu nav vēlams ilgstoši izmantot ne sildīšanas procedūras, ne masāžas, ne citas fizikālās terapijas metodes. Protams, katrai no tām savā laikā ir būtiska nozīme un efektivitāte! Tas nenoliedz kādas metodes ārsta kontrolētu izmantošanu arī profilakses nolūkā. Arī magnētterapjai, ko nodrošina turmalīna izmantošana speciālā ārstnieciskā ierīcē, ir maz blakņu, tā nerada pieradumu un drīkst izmantot kopā ar citām terapijas metodēm. Magnētiskais lauks spēj mazināt tūskas un sāpes, sekmēt vielmaiņu, pazemināt asinsspiedienu, veicināt kaulu saaugšanu pēc lūzumiem, paātrināt brūču dzīšanu, mazināt iekaisumu, sekmēt izārstēšanos. Tomēr šāda iedarbība nav vēlama, ja ir asiņošana vai tās draudi, tiek izmantots kardiostimulators, ir ļaundabīgi audzēji, izteikti pazemināts asinsspiediens, tromboflebīts… Reti, taču iespējama individuāla magnētiskā lauka nepanesība.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.