Kas ir Sēlija šodien? Nacionālajā bibliotēkā notiks sarīkojums “Sēlijai būt!” 0
Nedēļas nogalē, 28. septembrī, no plkst. 11 līdz 18 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā ar daudzveidīgu sarunu un aktivitāšu programmu norisināsies pasākums “Sēlijai būt!” jeb Sēlijas diena Gaismas pilī, LA.lv uzzināja bibliotēkā.
Tā aktualizēs jautājumu par Sēlijas kā atsevišķa reģiona pastāvēšanu, kā arī iepazīstinās ar šī krāšņā Latvijas novada kultūras, vēstures, sabiedriskās dzīves izpausmēm un vērtībām, un personībām.
Sēļi ir viena no baltu tautām, kas atstājusi paliekošas pēdas latviešu tautas izveidē, un Sēlija ir viena no Latvijas kultūrvēsturiskajām teritorijām. Tomēr mūsdienās apvidus ar šādu nosaukumu Latvijas kartē nav.
Pēc 13.–14. gs. sēļu vārds daudzus gadsimtus nefigurēja un nebija aktuāls, taču 20. gs. 80. gados vietvārds “Sēlija” latviešu valodā atgriezās.
Kas ir Sēlija šodien? Vai to var dēvēt kā Kurzemei vai Latgalei līdzvērtīgu, būtisku Latvijas apgabalu, vai tā ir nacionālromantiska, tālas senatnes ilūzija?
Sēlijas diena sāksies plkst. 11, sarunās par sēļu saknēm un identitāti, nākotnes perspektīvām un reģionu attīstības jautājumiem, piedalīsies Zbigņevs Stankevičs, Rūta Muktupāvela, Alberts Sarkanis, Laura Dimitrijeva, Ineta Timšāne, Iveta Zībārte, Kaspars Ādams, Raita Karnīte, Jānis Turlajs, Juris Vectirāns un Dainis Īvāns.
Programmu papildinās koncerts, rotaļas, radošās darbnīcas. Ieeja bez maksas.