Kā pārvarēt murgus? 16

Arī cilvēki ar depresiju un baiļu sajūtām biežāk cieš no murgiem. “Lielākā daļa mēģina atkal tos aizmirst,” teic Šrēdls. Tālākam miegams un vienai dienai šāda stratēģija varbūt arī strādā. Tomēr ar to nav iespējams uzveikt murgu problēmu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Lai to izdarītu, jums ir jākonfrontē sevi ar sapni. Viena no šādām metodēm ir tā saucamā Imagery Rehearsal Therapy (Aptuvenais latviskais tulkojums – Tēlainā ģenerālmēģinājumu terapija). “Tās pamatideja ir izstrādāt un apsvērt stratēģiju, lai pārvarētu murgainos sapņus,” saka Šrēdls.

Esot nomodā, cilvēki, kas cieš no murgiem, apsver alternatīvu risinājumu murgam. “Sapņa negatīvais iznākums tiek pārstrādāts pozitīvā pārdzīvojumā,” apraksta Vēss.

CITI ŠOBRĪD LASA

Piemēram, cilvēks, kurš sapnī tiek izsekots un bēg, dažu nedēļu laikā nomodā atrod veidu, kā doties tālāk, un domā, kā viņš stādās priekšā izsekotāju. Šo stratēģiju viņš atkārto arī ar diviem vai trim citiem murgiem. Kā uzsver Vēss, tad šie cilvēki labāk sāk murgus kontrolēt.

Cita iespēja ir apzinātās sapņošanas tehnika. Holcingere skaidro, ka apzinātais sapnis nozīmē, ka sapnī jūs apzināties, ka sapņojat. Tad jūs varat to ietekmēt. Apzināto sapņošanu var uztrenēt, piemēram, izmantojot, relaksācijas metodes vai hipnozi.
Svarīgi ir arī murgu laikā saprast, kādas sajūtas un pieredzes ir to pamatā un konfrontēt sevi ar tām, lai sevi attīstītu tālāk. “Arī murgs vēlas mūs padarīt uzmanīgu par kādu lietu un pēc būtības dziedēt,” uzsver Holcingere.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.