Foto-Shutterstock.com

Indra Liniņa: 0


Es strādāju Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā, un mans ikdienas darbs saistīts ar algoritmu/plānu veidošanu situācijām, kurās cietis liels skaits iedzīvotāju. Mans pienākums ir veidot sistēmu, kā notiek informācijas apmaiņa starp dienestiem, un kā dažādās situācijās jārīkojas katram veselības aprūpē strādājošajam. Pēc ikviena negadījuma, kā arī mācībām mēs vēlreiz pārskatām un pilnveidojam savus plānus. Piemēram, pēc Zolitūdes traģēdijas sapratām, ka ir jāparedz kārtība kā tiek nodrošināta psiholoģiskā palīdzība notikuma vietā, kas iepriekš valsts līmeņa Katastrofu medicīnas plānā netika atrunāta. Manos pienākumos ietilpst arī sadarbība ar ES institūcijām un Pasaules Veselības organizāciju, lai nodrošinātu vienotas veselības politikas ārkārtas situāciju jomā ieviešana Latvijā. Tāpat es sekoju līdzi apdraudējuma gadījumiem (infekcijas slimību uzliesmojumi, nekvalitatīvu produktu atklāšana, ķīmiski negadījumi u.c) citur pasaulē un situācijās, ja pastāv iespēja, ka notikums varētu ietekmēt Latvijas iedzīvotājus, veicu informācijas izplatīšanu un saskaņoju atbildīgo institūciju rīcību.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. 10 visu laiku seksīgāko vīriešu tops – tajā iekļuvis arī visiem labi zināms latviešu dziedātājs
Kam pieder “Putina pils”? Nopludinātie dati atklāj tās patieso īpašnieku
Kokteilis
Karma sāpīgi skars 6 zodiaka zīmes jau novembrī. Nāksies atzīt savas kļūdas!
Lasīt citas ziņas

Galvenais sabiedrības ieguvums no mana darba ir preventīva risku novēršana un pārliecība, ka ārkārtas situācijā atbildīgie dienesti būs gatavi operatīvi reaģēt.

Kā jūs vērtējat studiju laikā apgūtās zināšanas? Vai tās palīdz ikdienas darbā?

CITI ŠOBRĪD LASA

Elīna Dimiņa:
Galvenais ieguvums ir plašais skatījums. Mums tika mācīti ļoti daudz dažādi priekšmeti, kas profesionālajā karjerā ir palīdzējuši distancēties no individuāla gadījuma un paskatīties uz problēmu plašāk.

Evija Dompalma-Linuža:

Es ļoti novērtēju to, ka studiju laikā bija iespēja iepazīt dažādas jomas, piemēram, veselības veicināšanu, veselības aprūpes organizēšanu, darba drošību. Mācību priekšmetu daudzveidība ļāva saprast, kas interesē tieši mani. Jau studiju laikā sapratu, ka mani vairāk aizrauj veselības aprūpes sistēma, tāpēc arī pirmo darba vietu izvēlējos apzināti. Kaut arī jāmācās bija daudz, tai skaitā dažādi medicīniskie priekšmeti, es nenožēloju savu izvēli. Manuprāt, studijas deva labu teorētisko bāzi karjeras uzsākšanai un izpratni par nozari kopumā, taču specifiskās zināšanas tāpat nācās apgūt praksē.

Indra Liniņa:

Sabiedrības veselības speciālista studiju programma sniedza ļoti labu akadēmisko izglītību, taču, lai kļūtu par savas jomas profesionāli, nācās daudz mācīties caur pieredzi. Manā ikdienas darbā noder gandrīz visi priekšmeti, kurus esmu studiju laikā apguvusi. Ir vajadzīgas gan specifiskas zināšanas epidemioloģijā un medicīnā, gan izpratne par tiesību un politikas jautājumiem. Visvairāk novērtēju to, ka studijas man ir devušas iespēju redzēt kopainu. Darbā man nākas būt elastīgai un saskarties ar neprognozējamām situācijām, un tieši tas man patīk. Esmu laimīga, ka varu darīt savu sirdsdarbu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.