Fosilā kurināmā beigu sākums? 0
Lai būtu cerības ierobežot emisijas un samazināt globālo apkuri līdz minimumam, klimata eksperti ir teikuši, ka mums ir jāpārtrauc fosilā kurināmā izmantošana — jo ātrāk, jo labāk. 2015. gada pētījumā, kas publicēts žurnālā Nature, tika lēsts, ka no 2010. līdz 2050. gadam trešdaļai pasaules naftas rezervju, pusei gāzes rezervju un vairāk nekā 80% neapstrādātu ogļu rezervju būtu bijis jāpaliek zemē, lai saglabātu sasilšanu zem 2 grādiem pēc Celsija.
Kā citē ekspertus DW, “tīrās enerģijas impulss joprojām ir pietiekami spēcīgs, lai līdz 2030. gadam sasniegtu visaugstāko pieprasījumu. Pēc 2030. gada būs daudz grūtāk attaisnot dārgus jaunus fosilā kurināmā projektus.”
Klimata mērķi turklāt nebūs vienīgais virzītājspēks tīrās enerģijas pieaugumam, izceļot tādus stimulus kā izmaksas un “spēcīga konkurence par vadošo lomu tīrās enerģijas nozarēs, kas ir galvenie inovāciju avoti ekonomikas izaugsmei un nodarbinātībai.”
Un patiešām daži investori, tostarp lielākie pensiju fondi ASV un Eiropā, ir sākuši atteikties no fosilā kurināmā, daļēji sabiedrības spiediena dēļ sasniegt klimata mērķus, kā arī paaugstināta finanšu riska dēļ.