Iespējams novērtēt trofejas un aptuveno dzīvnieku skaitu konkrētās platībās. (Bildēts ar ‘Burrel’)
Iespējams novērtēt trofejas un aptuveno dzīvnieku skaitu konkrētās platībās. (Bildēts ar ‘Burrel’)
Foto: Linda Dombrovska

Cauna, lācis, vai pliks kaimiņš – meža kameras atklāj, kas ganās tavās medību platībās 0

Pieci iemesli, kādēļ izmantot meža kameru.

Reklāma
Reklāma

1. Veic monitoringu

Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Meža kamera palīdzēs saprast, kas dzīvo un staigā konkrētajā medību platību vietā. Kameru var uzlikt pievilināšanas vietā, pie sāls laizītavas, kā arī uz dzīvnieku pārejas. Barība vai sāls nodrošinās to, ka dzīvniekiem konkrētā vieta varētu būt interesanta un tie regulāri atgriezīsies.

Stirnu un mežacūku apdzīvotā platība nav liela, tādēļ ir iespējams izzināt, kādi tieši indivīdi uzturas konkrētajā vietā. Arī brieži nāks regulāri. Aļņus gan var pievilināt tikai ar sāli, bet nereti paiet daudz laika, līdz izdodas pievilināt alni vai vairākus. Vairākas kameras medību platībās ļaus aptuveni saprast, kāda ir meža dzīvnieku populācija un tās kvalitāte.

CITI ŠOBRĪD LASA

2. Ļauj novērot kaut ko negaidītu

Nereti kameras fiksē arī ko smieklīgu. Kāds kolēģis Slovēnijā savā meža kamerā atklāja bildi ar kailu vīrieti mežā. Varbūt joks, bet varbūt tiešām pa mežu klīst neapģērbti indivīdi. Tomēr ir arī dažādi kuriozi – cauna uzkāpusi stabā, kur ir sāls klucis, lapsa gaida, kamēr kaimiņu runcis beidz mieloties, arī lācis uzrodas tur, kur to nemaz negaida. Meža kameras ļauj atklāt lietas, ko tāpat vien ar neapbruņotu aci nemaz neizdotos novērot vai piefiksēt, var būt pat iespējams pieķert kādu malumednieku.

3. Iespēja novērtēt trofejas

Bieži vien mednieki dalās ar attēliem, kuros meža kamera fiksējusi staltbrieža bulli, aļņa bulli vai stirnāzi, aicinot kolēģus palīdzēt novērtēt trofejas kvalitāti. Viens no labākajiem veidiem, kā saprast, kāda ragu rota ir konkrētiem dzīvniekiem, ir tos nobildēt – vai nu pašam, vai ar meža kameras palīdzību. Fotoattēlu var pievilkt tuvāk, to var izpētīt, lai izzinātu, vai konkrētais indivīds būtu saudzējams, medījams vai vēl papildus novērojams.

4. Var veidot bilžu arhīvu

Interesanti ir salīdzināt novērojumus ar citiem gadiem, citām vietām. Daudzi mednieki brīnās, kā var zināt, kādi dzīvnieki un kad nāk konkrētās vietās. Meža kamera nodrošina ļoti daudz informācijas, kuru vērtēt, salīdzināt pa sezonām. Iespējams, ka gadiem ilgi tiek novēroti vieni un tie paši dzīvnieki, līdz ar to iespējams izzināt, kā aug un mainās trofejas laika gaitā.

5. Var atklāt, cikos dzīvnieki ierodas

Ja ir paredzēts medīt dzīvnieku pievilināšanās vietās, meža kamera ļaus saprast, kādā laikā dzīvnieki parasti ierodas uz maltīti. Ir situācijas, kad tie nāk regulāri, ir situācijas, kad tie ierodas neparedzamā laikā, bet šī informācija ļauj plānot medības, lai nebūtu bezjēdzīgi ilgi un bezcerīgi jāsēž medību tornī. Tāpat, ja kamera sūta īsziņas uz tālruni vai paziņojumus pa e-pastu, iespējams arī attiecīgajā brīdī doties uz pievilināšanas vietu, lai mēģinātu iegūt kāroto medījumu.

Reklāma
Reklāma

Vairāk lasiet žurnālā Medības

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.