Kas ērkšķogu krūmam noēd lapas? 0

“Vēlos noskaidrot, kas manam ērkšķogu krūmam noēd lapas. Pavasarī skaisti saplauka. Kad ogas sāka gatavoties, no lapām pāri palika vien stiegrojums. Ar aci kaitēkļus nevar pamanīt. Krūmā tīklus ir izvilkuši zirnekļi, bet tajos nevienu insektu neredz. Ko lai iesāk?” 
Ilga Justamenta Smiltenes novadā

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
“Viņa uzvārds sākas ar burtu “B”, un viņš deva rīkojumu…” izskan jaunas spekulācijas par iesaistītajiem Timmas bojāejā
TV24
Iedzīvotājs ir neizpratnē: “Kāpēc ir tik astronomiskas cenas par zobu izraušanu? Tās šprices ir no zelta?”
Kokteilis
10 lietas, kas notiek tikai filmās, bet dzīvē gandrīz nekad… 1
Lasīt citas ziņas

LAAPC Entomoloģijas grupas pētniece Laura Ozoliņa-Pole domā, ka ogulāja lapas noēdis ērkšķogu sprīžmetis. Reizēm šis kaitēklis var nodarīt ievērojamus postījumus. Pavasarī kāpuri izgrauž pumpurus, bet vēlāk (maijā) bieži vien bojā lapas, atstājot tikai resnās dzīslas un kātiņus.

Sprīžmetis attīstās vienā paaudzē. Jūnija beigās vai jūlijā kāpuri pie lapām vai zariem izveido irdenu kokonu un iekūņojas. Tauriņi izlido jūlijā vai augustā. Mātītes olas dēj lapu apakšpusē. Kāpuri izšķiļas pēc 12 – 20 dienām. Tie barojas ar lapām. Nepieaugušie ziemo zem ogulāju nobirušajām lapām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pašlaik lapgraužu ierobežošanai nepieciešams veikt profilaktiskos pasākumus – augsnes rušināšanu ērkšķogulāju apdobē, bet rudenī – nobirušo lapu savākšanu, tā iznīcinot ziemojošos kāpurus. Nākamajā gadā masveida kaitēkļu savairošanās gadījumā krūmus var apsmidzināt ar kādu no insekticīdiem – fastaku 50 (10 l ūdens pievieno 10 – 15 ml preparāta) vai deci 2,5 (8 ml/10 l ūdens; nogaidīšanas laiks – 20 dienas).

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.