Cik aktuāls, tavuprāt, Latvijas zemniekam un mājražotājam ir starptautiskais tirgus? 0
Vietējais tirgus, no patriotisma viedokļa, ir laba lieta, taču nopelnīt šeit ir ļoti grūti, to atzīst lielākoties visi ražotāji. Ja gribi nopelnīt, ja gribi cilvēkiem algas samaksāt, jāskatās ir plašākā mērogā, tādēļ uzsvars liekams uz eksportu un nišas produktiem. Katra valsts aizsargā savus ražotājus un ar kaut ko interesantu, savā ziņā eksotisku, tikai Latvijai raksturīgo, brīžiem ārvalstu tirgos ir iekļūt vieglāk. Tāpēc prieks par ražotājiem, kuri spēj atrast interesantus un inovatīvus produktus…
Kas tev pašai no mājražotājiem vai pārstrādātājiem pēdējā laikā ir sagādājis pozitīvāko pārsteigumu, par ko pastāstīsi arī savā portālā?
Īpašs prieks par nelielajiem mājražotājiem un bioloģiskajiem saimniekiem, man patīk, kā viņi strādā, kā meklē dažādus veidus, kā nogādāt produkciju līdz pircējam par saprātīgu cenu. Tā nav tikai modes lieta, cilvēki tiešām domā, ko paši ēd un ko liek galdā ģimenei. Pati arī esmu tiešās pirkšanas pulciņa dalībniece un iegādājos zemnieku saimniecībās izaudzētos dārzeņus, zivis, liellopu gaļu, kādu vistiņu. Turklāt ne vienmēr vietējā produkcija ir dārgāka nekā importa. Vietējam produktam ir pavisam cita uzturvērtība un garša. Mūsu ģimene ievēro principu – savā reģionā izaudzētais tad nu ir tas labākais, mums patiešām garšo vietējie burkāni, bietes, ķirbji, arī rāceņi un kāļi, kuri, starp citu, ir nepelnīti aizmirsti, bet, cepeškrāsni pareizi pagatavoti, ir vienkārši delikatese. Man ir liela saime, tajā skaitā vecāki, māsas ģimene un trīs brīnišķīgas meitas ar savām ģimenēm. Mēs visi esam savā ziņā pat ķerti uz veselīgu, dabai tuvu dzīvesveidu, kas nozīmē ne tikai iespējami dabiskāku ēdienu, bet arī Latvijas apceļošanu – vai nu ar velosipēdiem, vai arī pārgājienos. Tas ir mūsu dzīvesveids.