Kas darāms dārzā no 31. augusta līdz 7. septembrim 0
Autores: Ārija Rudlapa, Ilze Žola
31. augusts. Dārza darbiem ne visai labvēlīga diena. Ar sēšanu un stādīšanu nevajadzētu aizrauties. Ja nepieciešams, vakarā laista un mulčē augus. Appļauj nezāles un nocērt nevietā augošus krūmus. Cenšas ierobežot rūsas izplatību piparmētrām, ālantēm, kāršrozēm un citiem augiem. Vāc ataugušas, bet neziedošas nātres, no tām un tauksaknēm, gurķumētrām gatavo augu vircu, ar ko augus varēs spēcināt vēl šoruden vai pataupīt līdz pavasarim.
1. septembris. Lapu diena, bet vakara stundas ne pārāk labvēlīgas dārza darbiem. Laistīt labāk rīta pusē. Brīvajos zemesgabalos sēj zaļmēslojuma augus, piemēram, lapu sinepes, eļļas rutkus, kas diezgan īsā laikā dod zaļo masu, un to vēl rudenī iestrādā augsnē. Vienīgi jāatceras, ka pēc krostziežiem šajā vietā nākamgad nevarēs audzēt kāpostus un rutkus. Sēj arī rudzus zaļmēslojumam, ko vai nu iestrādā augsnē rudenī, vai atstāj līdz pavasarim.
2.–3. septembris. Augļu dienas. Lasa ogas. Novāc ābolus, bumbierus, plūmes, tomātus, gurķus, kabačus, ķirbjus, zirņus un pupas. Vāra ievārījumus, konservē, saldē, skābē, spiež sulas, kaltē augļus un dārzeņus. Ievāc augu sēklas. Novērtē situāciju augļu dārzā, iespējams, ka zem zariem nepieciešams likt balstus, lai tie nelūztu no augļu svara.
4.–6. septembris. Sakņu dienas. Novāc kartupeļus, burkānus, sīpolus, ķiplokus un citus sakņaugus. Apstrādā zemi. Mēslo ar kompostu zemeņu stādījumus, citus ogulājus un puķu dobes. No augu atliekām gatavo jaunu komposta kaudzi. Labākai mikroorganismu darbībai un straujākai trūdēšanai nedaudz pievieno jau gatavo kompostu.
7. septembris. Ziedu diena. Zied asteres, gladiolas, dālijas un citas rudens puķes. Jāpriecājas par to skaistumu un vienlaikus jāuzmana, vai neparādās kādas nopietnas saslimšanas pazīmes. Ja tā, slimie augi jāiznīcina, lai infekcija neizplatītos tālāk. Gatavo vietu vai arī jau stāda sīpolpuķes, tostarp lilijas.