Foto-Shutterstock

24.–25. jūlijs 0

Vārda dienā jāapsveic Annas, Jēkabi un Martas. Šajās dienās, kā arī 26. jūlija rītā grieztie ziedi būs viskošākie. Tagad zied daudzas ziemcietes – Japānas anemones, astilbes, delfīnijas, deviņvīruspēks, monardas, lupīnas, pīpenes, Virdžīnijas tradeskancijas, dienziedes, flokši un citas, kā arī lilijas un rozes. Sakopj puķu dobes, nogriež noziedējušos ziedus, lai stādījumi skaisti izskatītos un augi velti netērētu spēkus sēklu veidošanai. Jācenšas arī ceriņiem izgriezt noziedējušās ziedkopas. Flokšiem iespējama miltrasa, tāpēc tie laikus jāmiglo. Var izmantot vienkāršu recepti ar sodas piedevu. Ja flokšiem pamana zaļziedainību (deformētas augu galotnes, neveidojas ziedi), šādus augus iznīcina. Augstos īrisus visizdevīgāk pārstādīt 24. vai 25. jūlija pievakarē. Appļauj un ravē nezāles, gatavo augsni jaunām dobēm. Jēkaba dienā 25. jūlijā vēro – ja laiks labs, būs laba raža.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas
Recepte. Šķīdums aizkavē miltrasas attīstību. Četros litros ūdens izšķīdina dzeramo sodu (1 ēdamkaroti ar kaudzi) un nepilnu tējkaroti šķidro ziepju (der arī parastās veļas ziepes, tās iepriekš izšķīdinot karstā ūdenī). Var pievienot izvilkumu, ko gatavo no sīpollokiem vai maurlociņiem, ja to ir daudz. Traukā saliek lociņus, uzlej verdošu ūdeni, lai tos nosegtu, apsedz un atstāj, lai atdziest. Tad izkāš un pielej sodas šķīdumam. Kopā būs aptuveni 5 litri šķidruma (4 l sodas ūdens, ziepes, 1 l lociņu izvilkuma). Šis līdzeklis der arī vīnogulāju, upeņu un ērkšķogu miltrasas apkarošanai, taču vajadzētu miglot slimības pašā sākumā un atkārtot vēl aptuveni divas reizes.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.