Kas darāms šonedēļ? 10. – 16. septembrī 0
10., 11. septembris. Šajās ziedu dienās jāstāda narcises, hiacintes, sniegpulkstenītes, krokusi un citas sīpolpuķes, lai tās līdz ziemai varētu iesakņoties. Vienīgi tulpes vēl var gaidīt, to sīpolus dēsta oktobrī. Lai ierobežotu slimību izplatību, stādījumam ieteicams atrast vietu, kur sīpolpuķes nav augušas vairākus gadus. Liliju sīpolus vislabāk pārstādīt tūlīt pēc izrakšanas. Ievāc puķu sēklas.
12. septembris. Sēj rudzus, kur tos nākamgad varēs izmantot kā zaļmēslojumu vēlu sējamiem vai stādāmiem kultūraugiem. Stāda dekoratīvos krūmus. Tā kā naktis jau kļuvušas pietiekami dzestras, sēj ziemas portulakas agriem pavasara zaļumiem. Lai virtuvē vismaz līdz gada beigām būtu svaigas smaržīgas bazilika lapiņas, der iestādīt šos garšaugus podiņā. Appļauj zālienu (augstāk nekā vasarā). Sēj zaļmēslojuma augus. Laista un, ja nepieciešams, arī pārstāda telpaugus.
13. septembris. Priekšpusdienā vēl var sēt rudzus un turpināt citus iepriekšējā dienā aizsāktos darbus. Pievakarē – laiks augļaugu apkopšanai un ražas vākšanai.
14., 15. septembris. Vāc augļus, ogas, tomātus, ķirbjus, kabačus, zirņus, pupas. Sviesta pupiņu nepārbriedušās pākstis apēd vai sasaldē ziemai, piebriedušās atstāj sēklai. Lai krūmu pupiņas ātrāk nogatavotos, cerus var nedaudz paraut ārā no zemes, bet, ja pākstis jau gandrīz sausas, augus izrauj un pakarina nojumē, tur sēklas pilnīgi nogatavosies. Novāc kaņepes, kamēr sīkie putniņi vēl nav savākuši vai izbirdinājuši visas sēklas. Gatavo augļu un ogu konservus ziemai. Stāda avenes. Pēc plkst. 17.00 neko nevajadzētu stādīt.
16. septembris. Līdz pēcpusdienai labāk ravēt, rakt zemi vai citādi apkopt dārzu. Stādīt un sēt šajā laikā nav ieteicams, jo 16. septembrī jau piecos no rīta Mēness fāzes mainās no pēdējā ceturkšņa uz pirmo. Divpadsmit stundas pirms un tikpat daudz pēc šā brīža ir tukšais Mēness. Vakarā var stādīt ziemas ķiplokus un sīpolus, arī sīpolpuķes sēklu ieguvei.
17. septembris. Rok kartupeļus, vāc sakņaugus un vasaras ķiplokus.