Foto-Stock.hxcng
Foto-Stock.hxcng
Foto-Stock.hxcng

Kas darāms dārzā no 7. līdz 14. oktobrim? 0

7. oktobrī. Dārzā vai arī kastītēs uzziedināšanai stāda tulpes un citas sīpolpuķes, ko vēl nav pagūts iestādīt. Ja ziemā vai agri pavasarī vēlas uzziedināt kreimenītes, tagad jāizrok sakneņi ar ziedpumpuriem. Norok montbrēcijas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Iepriekš izraktos apžuvušos gladiolu bumbuļsīpolus noliek glabāties vēsā vietā. Dālijām, kam ziedus nokodušas salnas, apgriež stublājus, tad izrok gumus, apžāvē un novieto glabātavā. Stāda košumkrūmus. Apgriež noziedējušās ziemcietes. Ja nepieciešams, pārstāda istabas puķes (ziedētājas).

CITI ŠOBRĪD LASA

8., 9.. oktobrī. Vāc galviņkāpostus. Svaigas galviņas labāk glabājas, ja izrok un noliek pagrabā ar visu sakni. Šķin pētersīļu un seleriju lapas, daļu no tām kaltē vai saldē. Piesedz rabarberus (īpaši šoruden stādītos). Stāda dzīv­žogus. No zālieniem nogrābj nobirušās lapas. Sēj rudzus zaļmēslojumam.

10. oktobrī. Līdz pusdienlaikam vāc kāpostus, vēlāk – dārza darbiem nelabvēlīgs laiks. Pēcpusdienā grābj lapas, novāc nevietā augošus kokus un krūmus.

11. oktobrī. Rīta cēliens nav piemērots nopietniem dārza darbiem, tāpēc to labāk veltīt teritorijas sakopšanai: grābj lapas, aizvāc bojātos augļus un nolauztos zarus. Pēcpusdienā novāc vēlo šķirņu ābolus un bumbierus, vīnogas, dzērvenes. Spiež sulas, gatavo ievārījumus, skābē kāpostus. Vēl var stādīt ābeles, ķiršus, lazdas un ogu krūmus, bet iegādātos plūmju, aprikožu vai saldo ķiršu stādus labāk pierakt, vēlāk piesegt un stādīt tikai pavasarī.

12. oktobrī. Novāc dārzā palikušos augļus un ogas. Līdz pievakarei spiež sulas, vāra ievārījumus, kaltē augļus. Var skābēt kāpostus.

13., 14. oktobrī. Novāc burkānus, kāļus, rutkus. Lapu kātus nogriež, neievainojot sakņaugu pieres daļu. Izraktajām sakņu selerijām atstāj jaunākās lapiņas (tās, kas tuvāk centram). Stāda ziemas ķiplokus un sīpolpuķes stādmateriāla audzēšanai.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.