Kas darāms dārzā no 29. aprīļa līdz 5. maijam? 0
29. aprīlī. Rītapusē sēj salātus un spinātus, arī rukolu, mizunu (kāpostu dzimtas salātaugs), barbarejas (ziemas kreses jeb zvērenes), citus lapu augus. Kur sagatavota vieta, var sēt zālienu. Pēcpusdienā labā, auglīgā augsnē sēj kaņepes, ravē un apkopj zemenes.
30. aprīlī. Sēj lauka pupas un zirņus, siltumnīcās stāda tomātus, papriku, gurķus, melones. Stāda augļu kociņus un ogu krūmus. Rušina un mēslo zemeņu un aveņu stādījumus. Pārpotē augļu kokus.
1. maijā. Dienas pirmajā pusē pārpotē augļu kokus. Pievakarē sēj burkānus, pētersīļus, redīsus, melnsaknes vai tām līdzīgās auzusaknes (plostbāržus).
2. maijā. Apstrādā augsni. Stāda iepriekš iediedzētus agros kartupeļus (dažviet Kurzemē un Zemgalē tie jau iestādīti). Sēj burkānus, pastinakus, melnsaknes, redīsus, bietes, kāļus, sakņu pētersīļus. Stāda vasaras ķiplokus, sīpolus, kartupeļus, topinambūrus, mārrutkus. Rušina un mēslo ziemas ķiploku stādījumus. Veido un ieklāj dārza celiņus, nostiprina nogāzes, ierok stabus sētām.
3. maijā. Priekšpusdienā sēj un stāda sakņu dārzeņus, arī sīpolus. Pēcpusdienā pavairo dālijas ar iepriekš izaudzētiem spraudeņiem. Rušina un mēslo sīpolpuķes, ziemcietes. Stāda gladiolas, galtonijas, montbrēcijas.
4. maijā. Tieši dobē sēj kliņģerītes, magones, rudzupuķes, ešolcijas, rezēdas, matiolas un citas vasaras puķes. Sakārto ziemciešu dobes, ravē, mēslo daudzgadīgās puķes. Apgriež rozes un citus dekoratīvos krūmus. Vāc ārstniecības augus tējām un uzlējumiem. Stāda dobēs lauvmutīšu, asteru, dārza neļķu, salviju un citu pret salnām izturīgāku vasaras puķu dēstus.
5. maijā. Priekšpusdienā vāc māllēpes tējai. No māllēpju, tāpat arī no mārpuķīšu ziediņiem gatavo sīrupu kā uztura bagātinātāju ziemai. Pēcpusdienā sēj ķirbjus, melones, fizāļus un arbūzus vēlākai izstādīšanai laukā vai siltumnīcā. Sēj gurķus vēlākai audzēšanai neapkurināmā siltumnīcā.
6. maijā. Sēj salātus, spinātus, skābenes, garšaugus, vēlos kāpostus dēstiem. Atklātā laukā stāda agros kāpostus, puravus, sīpolus lokiem. Stāda sparģeļus, aprušina agrāk izveidotos stādījumus. Ierīko jaunus zālienus, mēslo, piesējot labo izkritumus jau esošajos. Laista, mēslo un aprūpē telpaugus.