Kas darāms dārzā no 2. līdz 9. septembrim? 0
2. septembrī. Platībās, kur novākta raža, sēj augus zaļmēslojumam. Šim nolūkam der rudzi, baltās sinepes vai eļļas rutki, arī zirņi un vasaras vīķi. Izaugušo masu rudenī var iestrādāt augsnē vai atstāt līdz pavasarim. Zaļmēslojuma augi neļaus saaugt nezālēm, aizkavēs barības vielu izskalošanos no augsnes.
Stāda ziemas sīpolus lokiem pavasarī. Laista un, ja nepieciešams, pārstāda spēcīgi sakuplojušos telpaugus. Siltumnīcās sēj rudens šķirņu salātus un garšaugus. Dārzā augošos (dažādas mētras, baziliku) var iestādīt podiņos un vēlāk novietot virtuvē uz palodzes.
3. septembrī. Priekšpusdienā ievāc piparmētras, pļauj zālienu. Pēcpusdienā stāda avenes un zemenes. Ķirbjiem nolauž galotnes, lai labāk nobriestu augļi. Novāc pupiņas, ja tās pietiekami nogatavojušās.
4. septembrī. Turpina vākt rudens šķirņu ābolus un bumbierus. Nogatavojušās arī aronijas, saulainākās vietās ienākušies vilkābeļu augļi un krūmcidonijas. Lasa ogas, vāc augu sēklas. Novāc pēdējos tomātus, kabačus un gurķus. Ja gaidāma salna, vāc ķirbjus. Gatavo ievārījumus, konservē. Stāda avenes un zemenes.
5. septembrī. Mainoties Mēness fāzēm, proti, kad sākas jaunais Mēness, augļus pārstrādei vai ilgstošai glabāšanai nevāc. Sakārto dārzu, nolasa un aizvāc visus bojātos un mazvērtīgos augļus, apgriež augļu koku atvases. Lai nelūztu augļu koku zari, zem tiem paliek balstus.
6., 7., 8., 9. septembrī. Norok kartupeļus, bietes, burkānus un citus sakņaugus. Ja kartupeļi jau novākti, lauku vēlreiz pārar vai pārrok un savāc paslēpušos bumbuļus. Stāda ziemas ķiplokus un sīpolus. Stāda krūmus un kokus. Ja dārzā noziedējušas ālantes, kādu no tām var izrakt, saknes nomazgāt, sagriezt mazos gabaliņos un izžāvēt – šī aromātiskā tēja ziemā palīdzēs izārstēt klepu. Dažādu kaišu ārstēšanai noderēs arī pieneņu, zirgskābeņu, tauksakņu un dadžu saknes. Vēdina augļu un dārzeņu glabātavas.