Kas darāms dārzā līdz 1. jūlijam? 0
25. Jūnijā. Retina burkānus, sēj rutkus un rudens redīsus, izlases veidā jau var rakt agros kartupeļus. Dod papildmēslojumu sīpoliem, galda bietēm un citiem sakņu dārzeņiem. Ravē dārzeņu dobes (ja nav pagūts izravēt līdz Jāņiem), rušina rindstarpas, vago kartupeļus (ja laksti vēl nav pārāk lieli), apstrādā augsni papuvē atstātajos gabalos.
Norok hiacinšu, tulpju un citu pavasarī ziedošu sīpolpuķu sīpolus.
26. Jūnijā. Līdz plkst.14.00 – sakņu diena, tas ir labs laiks ravēšanai, sakņu dārzeņu un sīpolu mēslošanai. Dienas otrajā pusē pievēršas ziedošiem augiem – ziemcietēm un košumkrūmiem nogriež vecos ziedus. Sien pirtsslotas.
27, 28. Jūnijā. Vāc kumelīšu ziedus – ir pēdējais brīdis to darīt, jo pārziedējušās ziedgalviņās jau var būt sadētas kukaiņu oliņas vai pat attīstījušies kāpuriņi. Vāc ārstniecības augus, sien pirtsslotas. Izkniebj sēklaizmetņus viengadīgajām puķēm, lai tās bagātīgi ziedētu. Dod mēslojumu tām, kas lāgā negrib ziedēt. Ziedaugus vēl arvien der laistīt ar vāju nātru tēju. Gatavo augu vircas. Lasa zemenes un gatavo tās uzglabāšanai.
29, 30. Jūnijā. Griež rabarberu kātus, pārstrādā tos ziemai (ir beidzamais laiks to darīt, jo vēlāk tie satur pārāk daudz skābeņskābes). Kombinācijā ar apelsīniem, aprikozēm, zemenēm, kanēli, ingveru vai kādiem citiem augļiem, ogām, piedevām rabarberu ievārījums ir viens no gardākajiem. Vāc ceļmallapas, dažādas mētras. Pārbauda kāpostu stādījumus, vai uz augiem nav sadētas balteņa oliņas. Tās laikus jāiznīcina. Pret kāpuriem palīdz arī miglošana ar nātru izvilkumu. Appļauj zālienus un apgriež dzīvžogus, lai tie ātri ataug un labi sakuplo. Laista augus, dod tiem papildmēslojumu.
1. Jūlijā. Sēj garšaugus, rudens šķirņu salātus, skābenes, spinātus, atkārtoti – dilles.