APTAUJA. Kārtīga ballīte 31. decembrī, bet ne Ziemassvētkos? Soctīklos dalās, kā svinēja šos svētkus ģimenē vēl nesenā pagātnē 21
“Man bērnībā dāvanu zem eglītes nebija. Pie omītes bija eglīte un prieks par to, ka visi esam kopā pie tās. Tad bija skolas laiks, kad bija tikai Jaunaisgads ar mammas darba vietas konfektēm,” ar šādām atmiņām “X” dalījusies Sarma Freiberga. Tur izvērtusies dalīšanās ar atmiņām, kā padomju laikos, vēl pavisam ne senā pagātnē, cilvēki svinējuši šo laiku – Ziemassvētkus un Jauno gadu.
Man bērnībā dāvanu zem eglītes nebija. Pie omītes bija eglīte un prieks par to, ka visi esam kopā pie tās. Tad bija skolas laiks,kad bija tikai Jaunaisgads ar mammas darba vietas konfektēm. Ziemassvētki manā dzīvē atgriezās ar mana bērna piedzimšanu, kad sāku likt viņam dāvaniņas
— Sarma Freiberga (@Sarma_Freiberga) December 19, 2023
Un "Likteņa Ironija jeb Vieglu Garu!" 😎
— Ivars Lipskis (@IvarsLipskis) December 19, 2023
Es nebiju kristīta. Manā ģimenē visi, izņemot tēva māti, par baznīcu sarkastiski izteicās. Bet ne tāpēc, ka būtu komunisti vai tml. domāju – tāpēc, ka kad, kā omīte teica “ krievi ienāca” , viņi, no augstākās sabiedrības nākuši,izgāja cauri reālai ellei. Un nekam vairs neticēja
— Inga Gorbunova🇱🇻🇺🇦 (@Inga_Gorbunova) December 18, 2023
nu bet kuram tad bija 31.01? Saprotu, ka dāvanas Ziemassvētkos tomēr bija mazākums. Vai tomēr nē?
— Sarmīte Kolāte (@Sarmite_Kolate) December 18, 2023
Zsv svinējām vienmēr, jo Latgale, lauki un jau agri bija skaidrs – par Dievu skolā nerunā, Dievs ir. Kūču vokorā uz baznīcu, mājās kaladas, tad kūčas, pēc tam beidzot gaļa un bulciņas. Dāvanu nebija. Vienreiz dabūju plastmasas slēpes un citreiz lauznīšu spēli. Datumu neatceros.
— Ilze Sperga (@saprge) December 18, 2023
Man ar laikam tā bija. Tā vismaz lasu mammas pierakstos par manu bēbju vecumu
— Sarmīte Kolāte (@Sarmite_Kolate) December 19, 2023
Mums 3. klasē audzinātāja lika uzrakstīt par vecākiem. Es uzrakstīju: tēvs nošauts, mamma izsūtīta. Ērik, pajautā savai vecmāmiņai ko jāraksta, skolotāja atbildi nepieņēma.
— Eriks Zarahovics🇱🇻🇺🇦🇪🇪🇱🇹 (@EriksZarahovics) December 18, 2023
Mums bija gan Ziemassvētkos, gan Jaungadā😂 Maniem bērniem tāpati izvirtība.
— Dace Ruksane (@Ruksane) December 18, 2023
Manā bērnībā dāvanas bija Ziemassvētkos. Tad piedzima mana meita, kuru no dz.n. pārvedām 31.12.. Tad arī pie mums sāka braukt ciemos vīra vecāki- uz Jauno gadu. Tad arī dāvanlaiks pārcēlās. Neatceros, kurā brīdī atkal apdāvināšanās pārcēlās.
— Māra Mariņa Manson (@Madarmara) December 18, 2023
Tad nu gan jūs esat bijuši bailīgi:) Mēs ar omi Ziemassvētkus svinējām pat staļina laikā un aizkarus ciet nevilkām:)
— Eriks Zarahovics🇱🇻🇺🇦🇪🇪🇱🇹 (@EriksZarahovics) December 18, 2023
Nebija nekad citādākas tradīcijas kā šobrīd. Kopš dzimšanas 24/12 bija ģimenes Ziemassvētku vakariņas un Ziemassvētku vecītis, bet 31/12 bija ballīte (parasti draugu lokā) un laimītes. Arī pirms 1991. gada.
— Līva Pērkone (@Liva) December 18, 2023
Mums dāvanas zem eglītes Ziemassvētkos bija, kopš atceros sevi. Jā, padomju laikā. Vecgada vakarā bija nieku loterija. Maniem bērniem darījām tāpat. ZSV svinam, Vecgada vakarā ēdam rasolu.
— Diāna Zande (@DianaZandePar) December 19, 2023
Man liekas, ka 80tajos bija abos, mums Jaunajā gadā bija loterija. Plus jau vēl bija tie darba vietu svētki, arī tie ielūgumi uz koncertiem, kur deva konču pakas. Izņemot Sporta pils pasākumus, kur tikai šoceni:) Vēl klases apdāvināšanās. Diezgan daudz svētku bija:)
— Vaivare (@vaivarei) December 18, 2023
Šķiet, ka vēl 1-2 gadus dāvanas bija Vecgada vakarā. Bet tas tāpēc, ka svinētāju pulks kuplāks bija tieši šajā vakarā.
— Sanita Sebre (@SanitaSeb) December 18, 2023
Nez, mūsu ģimenē dāvanas bija Ziemassvētkos. Vecāki gan rūpējās, lai aizkari būtu ciet un eglīti pa logu neredzētu.
Visu laiku biju iedomājies, ka Jaungadā dāvanas bija tikai krieviem un kolaborantiem.— Ivars Lipskis (@IvarsLipskis) December 19, 2023