Kārtējais posts. Skultes pusē klaiņojošu suņu bars nokodis aitas 0
Iepriekš ziņojām par to, ka plēsēju patieso nodarīto postījumu apjomu lopkopībai ir grūti apzināt, jo nereti netiek ziņots par gadījumiem, kad tiek saplosītas aitas vai kazas, aizbildinoties ar laika trūkumu, sarežģīto ziņošanas sistēmu, kā arī vienkārši tādēļ, ka trūkst nepieciešamās informācijas, kur un kādā veidā ziņot.
Pēc iepriekšējās ziņas publicēšanas izrādījās, ka arī atbildīgās institūcijas ne vienmēr godprātīgi pieņem ziņojumus, sakot, ka tā nav viņu daļa, jo esot jāinformē mednieki, kas gan izrādījās maldinoši. Sazinoties ar atbildīgajām amatpersonām problēma tika atrisināta.
Tas nozīmē tikai to, ka ne vienmēr un visur ir pietiekami daudz informācijas, kur un kam jāziņo par plēsēju nodarītajiem postījumiem.
Šoreiz ziņas ir no Skultes puses, kur septembra beigās aitām uzbrukuši un tās saplosījuši klaiņojošie suņi, kas ir vēl viens apdraudējums aitkopībai.
Ja vilki ir uzmanīgāki, suņi no cilvēka nebaidās un no šiem uzbrucējiem aitas pasargāt ir grūtāk.
Fotogrāfijās skati nepatīkami, bet atšķirībā no vilkiem, suņi ir cilvēka atbildība. No vienas puses tas ir saimnieks, kas dzīvniekus pametis, nebaro vai tos neuzrauga. No otras puses tā ir pašvaldības atbildība – šos klaiņojošos, Latvijas faunai neraksturīgos plēsējus notvert.
Atgādinām vēlreiz – ja ir bijis suņu, vilku, lūšu uzbrukums mājlopiem, par to jāziņo Valsts meža dienesta (VMD) attiecīgā reģiona virsmežniecībā. VMD uzdevums būtu pieņemt iesniegumu, kā arī nodrošināt to, ka uz notikuma vietu dodas komisija, kas novērtē, kurš no plēsējiem radījis postījumus.
Foto no cietušā personiskā arhīva