Foto EPA

Pret Krieviju 9. maijā 0

Latvijas izlase pasaules čempionātā labāko astoņniekā spējusi iekļūt četras reizes, pēdējā no tām jau sāk pārklāties ar putekļu kārtu (2009. gadā). Vai šoreiz varam domāt par izraušanos no grupas? Ja aizsardzībā būtu mazāki robi, atbildētu apstiprinoši, bet tagad…

Reklāma
Reklāma
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

Cilvēka dabā laikam vienmēr ir uzskatīt, ka labāk ir tur, kur tevis nav. Taču Latvijas izlases kontekstā šoreiz tam grūti nepiekrist, jo Sanktpēterburgas grupā būs Ungārija, kuru var uzskatīt par čempionāta lielāko pastarīti, bet mums Maskavā, iespējams, svarīgākā no septiņām būs spēle pret Kazahstānu, kuras sastāvā nu jau ir četri naturalizēti kanādieši – Kevinam Dalmenam pievienojušies Dastins Boids, Brendons Bočenskis un Naidžels Douss. Šis kvartets Astanas “Baris” sastāvā terorizē visu KHL klubu aizsardzību, daudz ripu sametot arī Rīgas “Dinamo”. Taču mūsu pusē būs sirdis – neticu, ka algotņi sitīsies par svešu karogu tā kā mūsējie par sarkanbaltsarkano.

Vēl Latvijas izlasei īpaša būs spēle pret Krieviju, kuru vada Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš. Turklāt tā notiks 9. maijā, Uzvaras dienā. Jandāliņš būs liels, no Georga lentēm acis žilbs, arī Vītoliņš nekur nespruks. Pērn 9. maijā Krievijas izlases treneri uz spēli iznāca bez lentēm, bet pēc pārtraukuma jautājums bija nokārtots. Iespējams, pienāca zvans no augšas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Iepriekšējo reizi pasaules čempionāts Krievijā risinājās 2007. gadā, toreiz Oļegam Znarokam un Harijam Vītoliņam bija debija pie Latvijas izlases stūres. Ne pārāk sekmīgi – nācās cīnīties par vietas saglabāšanu elites divīzijā un ieņemt 13. vietu, taču abiem tas bija atspēriena punkts trenera karjerā. Un lidojums izdevies krietns, abi jau ir divkārtējie Gagarina kausa ieguvēji KHL, pasaules čempioni, pieprasīti un dāsni atalgoti speciālisti. Savās mājās krievus apmierinās tikai zelts, un viņi arī būs galvenie favorīti.

Kanāda pērn Prāgā visiem pārbrauca pāri, kļuva par čempioniem, bet nu uz Krieviju ved daudz vājāku komandu. Pārējām lielajām izlasēm daudz atteikumu no NHL zvaigznēm, jo septembrī gaidāms Pasaules kauss Toronto – paredzams, ka tajā piedalīsies visi labākie spēcīgāko izlašu spēlētāji, un patiesībā tas būs galvenais gada notikums hokejā. Tāpēc krieviem, kas čempionātam gatavojas ļoti nopietni, ir labas izredzes savās mājās paņemt zeltu. Starp citu, mājiniekiem tas nav izdevies 30 gadus – kopš PSRS izlases panākuma 1986. gadā Maskavā.

Šis būs 80. pasaules čempionāts, spēles uzņems Maskava un Sanktpēterburga. Latvijai iekrita galvaspilsētas grupa, ko kā sliktu ziņu uztvēra liela daļa mūsējo fanu – pēc tūrisma firmu aplēsēm, klātienē Latvijas izlasi atbalstīs trīs līdz pieci tūkstoši līdzjutēju jeb vismaz divreiz mazāk nekā pērn Prāgā un aizpērn Minskā. Daudzi saka – būtu Sanktpēterburga, tad brauktu, taču Maskava… Daudziem ir nelāgas atmiņas par čempionātu 2007. gadā, kad drošībnieki hallē un pilsētā bijuši ļoti piekasīgi, atsitot apetīti izbaudīt viņu uzmanību atkārtoti.

Liela daļa no sabraukušajiem latviešiem dzīvos “Izmailovo” viesnīcu kompleksā, kam blakus jau tradicionāli čempionāta laikā būs krodziņš “Baltie krekli” ar Normunda Jakušonoka jautrajām dziesmām. Rubļa kursa krituma dēļ Maskava vairs nav tā dārgākā pilsēta. Par 20 – 30 eiro naktsmītni nav grūtību atrast, tāpat arī maltītes cena nebūs kodīgāka kā Rīgā.

Grūti pateikt, vai Sanktpēterburgā čempionāts izraisīs lielu rezonansi. Visticamāk, ka ne, jo mājinieki tomēr tur nespēlēs. Un arī Maskavā uz hokeja atmosfēru var pārāk necerēt. Atceros, ka pirms deviņiem gadiem kilometra attālumā no halles neviens vietējais nevarēja paskaidrot, kā to atrast… Vairāk nekā desmit miljonu pilsētā tāds pasākums noslīkst. Lai gan spēles tiks aizvadītas jaunajā un modernajā Ledus pilī – tā uzbūvēta teritorijā, kur agrāk ražoja ZIL automašīnas un sezonas laikā KHL spēles aizvadīja Mārtiņa Karsuma pārstāvētā Maskavas “Dinamo”. Krievijā sporta arēnās aizliegts pārdot alkoholu, līdz ar to jau ziņo, ka fani spēļu laikā nevarēs baudīt alu. Biļešu cenas grupu turnīrā ir līdzīgas kā citos gados – aptuveni 30 līdz 70 eiro.

Reklāma
Reklāma

Liels hokejmīlis ir Krievijas prezidents Vladimirs Putins, arī pats mēdz uzspēlēt – video no šiem mačiem parasti ir traģikomiski – visi pretinieki gandrīz vai paiet malā un ļauj prezidentam izcelties ar entajiem vārtu guvumiem. Taču pasaules čempionātu viņš neatklās, jo tajā laikā būs aizņemts Sočos, un šo pienākumu viņa vietā izpildīs premjerministrs Dmitrijs Medvedevs.

Globālā mērogā hokeja loma ir visai pieticīga. Futbols – tā ir cita svara kategorija. Krievijā tam jau šobrīd pievērsta milzīga uzmanība, jo notiek gatavošanās 2018. gada Pasaules kausa finālturnīra uzņemšanai. Tas ir otrs lielākais sporta notikums pēc vasaras olimpiskajām spēlēm.

Pasaules hokeja čempionāta budžets būšot ap 20 miljoniem eiro. Rudenī parādījās runas, ka ekonomiskās krīzes dēļ izdevumi par trešdaļu esot jāsamazina, tomēr valdības pārstāvji to noliedza. Krievija sola vēl neredzēti stingrus drošības pasākumus. “Pēdējā laikā sporta pasākumi kļūst par teroristu mērķi – bija uzbrukums “Stade de France” stadionā Parīzē, sprādzieni Bostonas maratonā. Mēs izpildīsim visas drošībnieku prasības. Krievijai ir liela pieredze cīņā ar terorismu, tāpēc čempionāts aizritēs droši,” uzsver Krievijas sporta ministrs Vitālijs Mutko.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.