Foto-LETA

Karstā laika noteikumi 0

Visbiežāk cilvēki no karstuma cieš tad, ja organisms nespēj atdzist un regulēt ķermeņa temperatūru.

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Slinks vīrietis ir nopietna problēma ģimenē… 5 slinkākās zodiaka zīmes vīriešu vidū
Kokteilis
“Nav jau nekādu noslēpumu” – Dārta Daneviča atklāj, kāpēc nolēmusi pamest Dailes teātri
Krievi nobijušies: izskanējis aicinājums visiem gatavoties pilnīgai mobilizācijai, lai “stātos pretī Rietumiem” 73
Lasīt citas ziņas

Kad karstums pārsniedz +25 °C, ir jāievēro īpaši piesardzības pasākumi, lai izvairītos no karstuma dūriena un tveices radītā nespēka.

Riskam visvairāk pakļauti ļaudis, kuri vecāki par 75 gadiem, mazi bērni, gultai piesaistīti slimnieki, hronisku elpceļu, sirds un garīgo slimību pacienti un cilvēki, kuri lieto noteiktus medikamentus, kā arī veic fiziskas aktivitātes – aktīvi sporto vai strādā smagu, fizisku darbu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Īpaši bīstama saule ir maziem bērniem – viņiem ieteicams uzturēties ēnā vai vēsās iekštelpās. Jāraugās, lai atvases guļot nepārkarst un regulāri padzeras, tādēļ nekādā gadījumā nedrīkst atstāt vienus pašus.

Karstā laikā mazuļa rati vai stāvošas, nevēdinātas automašīnas salons mēdz pārvērsties par siltumnīcu, kur bērns pārkarst un pat iet bojā. Diemžēl tāpat var notikt, guļot smacīgās un karstās telpās. Līdzīga uzmanība nepieciešama slimniekiem, kuri paši par sevi parūpēties nevar.

Pēc iespējas mazāk saulē jāuzturas no plkst. 11 līdz 15, un arī pārējā laikā jāizvēlas atbilstošs apģērbs un jādzer daudz ūdens, pirms ir sākušas mocīt slāpes. Alkohols, stipra kafija un tēja organisma atūdeņošanos pastiprina. Atvēsināties palīdz vēsa duša, vanna vai norīvēšanās ar slapju dvieli.

Ja parādās ķermeņa trīcēšana, drebuļi, augsta temperatūra, slikta dūša ar vemšanu, apziņas traucējumi, krampji vai samaņas zudums, ir jāzvana Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam pa tālruni 113.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.