– Vai pats aicinājums diskutēt par nodokļu samazinājumu, par ko “Vienotība” vienojusies ar uzņēmējiem “Nodokļu politikas stratēģijā”, kas solīts pirms vēlēšanām un kuras nemainīgums nostiprināts valdības deklarācijā, neliecina par politisko nekonsekvenci? 26
– Šis pirms vēlēšanām bija viens no strīdīgākajiem punktiem, par kuru pat opozīcijas partijas piekrita, ka nevajag tālāk samazināt IIN. Turklāt likums tika pieņemts, kad vēl nebija Krievijas un Ukrainas kara. Kā vienā no diskusijām teica kāds finansists, šādos apstākļos, kad Latvijā ir vieni no mazākajiem budžeta ieņēmumiem, jebkuras sarunas par nodokļu samazinājumu vērtējamas kā valsts drošības apdraudējums. Tagad meklējam labāko risinājumu, kā nevienlīdzības mazināšanai ieviest progresīvo neapliekamo minimumu.
– Ja sakāt, ka sācies karš, kurš neļauj samazināt ieņēmumus, tad kāpēc aizsardzībai vēl nav 2% no IKP?
– Plāns aizsardzībai atvēlēt 2% no IKP līdz 2020. gadam veidots vasarā Saeimas Budžeta un finanšu komisijā, kad es to vēl vadīju. Šī trepe ir izsvērta un saskaņota ar visiem mūsu starptautiskajiem partneriem. Pirmie, kas iebilda pret 2% piešķiršanu jau nākamajā gadā, bija Aizsardzības ministrijas speciālisti, jo vienā gadā apgūt dubultu budžetu nav iespējams. Vienojāmies: ja ir sagatavoti īstenojamie projekti, piešķirsim vairāk. To jau pērn pierādījām, kad piešķīrām vidējā termiņā 135 miljonus eiro aizsardzībai virs iepriekš uzzīmētās trepes.