Kārlis Rācenis: Dejošana ir latviskā joga 12

“Skaidrs, ka dejošana latviskā veidā ir mūsu joga,” apgalvo Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas nefrologs Kārlis Rācenis TV24 raidījumā “Dr. Apinis”, runājot par dejošanu un to, kā tas ietekmē cilvēku veselību.

Reklāma
Reklāma
Atdeva līķi bez acīm, smadzenēm un noskūtiem matiem: atklātībā nāk zvērīgas darbības, kas veiktas ar 27 gadus veco ukraiņu žurnālisti
Krievijā masveidā atceļ tradicionālās 9. maija parādes. Kas pēkšņi noticis?
Kokteilis
Izskan jaunas spekulācijas par dubultnieka izmantošanu pāvesta bērēs. Šoreiz runa nav par Putinu…
Lasīt citas ziņas

Tā ir fiziska aktivitāte, kuru cilvēks veic regulāri (2–3 reizes nedēļā) ar noteiktu fizisko slodzi, kas nāk par labu mūsu asinsspiedienam, viņš stāsta. Fiziskā slodze 45 minūtes nedēļā ir nepieciešama, dejošanā tas ir daudz vairāk. Ja mēs mērītu vidējo asinsspiedienu dejotājam, tas noteikti būtu daudz mazāks, viņš norāda.

Viens no biežākajiem faktoriem, kas bojā nieres, ir arteriāla hipertensija. Dejošana ir veids, kā uzlabot somatisko veselību, skaidro K.Rācenis. Samazinās osteoporozes risks, un tiek samazināti arī sirds ritma traucējumu, insulta un infarkta riski.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja skatāmies uz latvieša būtību, tad deja uzlabo ne tikai fizisko, bet arī garīgo veselību. Dejā ir jāizdzīvo dejas emocija un jāizjūt ritms, viņš skaidro, tas nozīmē, ka smadzenes ieslēdzas dažādās sistēmās.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.