Kārķi simtgadi svin ar kalendāru un ekspozīcijas atvēršanu 1

Sestdien Kārķu tautas namā notiks Kārķu simtgades ekspozīcijas un kalendāra atvēršana, kas veltīts dzimtām, kuras pagastā dzīvo četras, piecas un vēl vairāk paaudzes, vēsta Valkas novada dome.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
Lasīt citas ziņas

2017. gada vasarā un rudenī projekta “Brīvības garša vakar, šodien, rīt” ietvaros Kārķos veiktas daudzas ekspedīcijas, uzkrāts bagāts foto un digitālu ierakstu materiāls. Šobrīd Kārķu pagastā dzīvo 659 iedzīvotāji. Vairāk nekā pussimts ģimeņu te dzīvo vismaz trīs paaudzēs.

Gandrīz visas ģimenes, kuras Kārķos dzīvo vairāk nekā sešās paaudzes, atzīst – tālos senčos ir igauņi. Pārsteidzoši ir arī tas, ka šeit joprojām mīt daudz cilvēku, kuri savā dzīvesstāstā var rakstīt – dzimis Kārķos, Kārķu slimnīcā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Projekta vadītāja Sandra Pilskalne uzsver: “Mēs esam pateicīgi visiem iedzīvotājiem, kuri ļāva ielūkoties dzimtu albumos, tādējādi atklājot jaunus notikumus un līdz šim nezināmus faktus pagasta vēsturē. Kalendārā ir 12 mēneši, tāpēc no plašā materiālu klāsta izvēlējāmies 12 dzimtas ar stiprām saknēm un kupliem zariem. Kārķos ļoti daudzas ģimenes savstarpēji saprecējušās, itin bieži ir situācijas – kaimiņi ir arī radi. Piedaloties projektā, ģimenes pārstāv vairākas dzimtas, kuru saknes un zari savijušies. Lai mēs spētu pagriezt laika ratu atpakaļ, pie senajām fotogrāfijām ir pievienots 2017. gadā uzņemts foto ar to pašu vietu un pat personu vai viņa pēctečiem”.

Kārķu simtgades kalendārs ir apliecinājums – viss mainās – laiki, paaudzes, politiskās iekārtas, pārvietošanās līdzekļi, apģērbi, mode, darba rīki, vide, ainava, taču nemainīgas vērtības ir ģimene, dzimta, kas ikvienam dod spēku darboties.

Kalendāra tapšanā piedalījās fotogrāfs Aigars Lapiņš, fotogrāfi un maketētāji Anda Jēkabsone un Andžs Pilskalns, vēsturnieks Mārtiņš Vesperis, bibliotekāre Inga Bāliņa, pagasta pārvaldes vadītājs Pēteris Pētersons. Projekts īstenots Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros, ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.