Foto: EPA/SCANPIX/LETA

Cīņa ar Covid-19: Valdība lemj, ka privātos pasākumos gan iekšā, gan ārā varēs pulcēties ne vairāk kā desmit cilvēki 11

Papildināts plkst.19.22.

Turpinot ierobežot straujo Covid-19 izplatības pieaugumu Latvijā, valdība lēmusi, ka no piektdienas, 30.oktobra, būs stingrāki pulcēšanās ierobežojumi gan privātos, gan publiskos pasākumos.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

No piektdienas privātos pasākumos gan iekštelpās, gan ārpus telpās drīkstēs vienkopus pulcēties ne vairāk kā 10 cilvēki.

Līdz šim privātos pasākumos iekštelpās tika ļauts pulcēties līdz desmit cilvēkiem, bet ārā – līdz 100 cilvēkiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā uzsver Veselības ministrijā, tā kā Covid-19 strauji izplatās ģimenes un draugu lokā, iedzīvotājiem jāizvērtē vajadzība rīkot pasākumus, kuros pulcējas cilvēki ārpus to “sociālā burbuļa”.

Savukārt publiskos pasākumos kopā drīkstēs būt ne vairāk kā 300 cilvēki gan iekštelpās, gan ārpus telpām. Līdz šim publisku pasākumu vai saimniecisko pakalpojumu sniegšanas vietās iekštelpās drīkstēja pulcētie līdz 300 cilvēku, bet ārtelpās – līdz 1000 cilvēku.

Turklāt, tāpat kā līdz šim, publiskās vietās iekštelpās, tai skaitā īrētās telpās, pasākumos cilvēkiem ir jābūt fiksētās, personalizētās sēdvietās un jāvalkā sejas maska, kā arī pasākumiem jānotiek, apmeklētāju skaitam nepārsniedzot 50% telpas kapacitāti.

Arī ārtelpās, pulcējoties ne vairāk kā 300 cilvēkiem, nevar pārsniegt 50% ārtelpas kapacitāti, kā arī jānodrošina vajadzīgā distance starp apmeklētājiem.

Veselības ministrija aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskus pasākumus, uzsverot, ka vietās, kur pulcējas daudz cilvēku, ir lielāks risks inficēties.

“Ir svarīgi rīkoties nekavējoties!”

Valdība lēmusi audzēt Covid-19 testēšanas kapacitāti par 60% un pagarināt attālinātās mācības 7.-12.klasēm, otrdien pēc valdības un Krīzes vadības padomes kopsēdes žurnālistus informēja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Pēc premjera teiktā, valdība lēma līdz šīs nedēļas beigām celt Covid-19 veikto testu kapacitāti par aptuveni 60% – šīs nedēļas beigās līdz 8000 testiem diennaktī. Testēšanas kapacitāte tiks celta arī turpmāk.

Valdība arī lēma, ka 7.12.klašu skolēniem attālinātās mācības notiks līdz 15.novembrim. Šī prasība arī attieksies uz interešu izglītību.

Reklāma
Reklāma

Noteikts, ka vēl līdz 13.novembrim klātienē ne bērniem, ne pieaugušajiem nenotiek interešu pulciņi, koris, dejošana un citas nodarbības grupās. Aizvien drīkst notikt individuālās nodarbības.

Tāpat ministri lēma līdz gada beigām piešķirt piemaksas mediķiem, kuri ir iesaistīti cīņā ar Covid-19.

Ministri arī pieņēma Veselības ministrijas piedāvāto stratēģiju Covid-19 apkarošanā. Tā paredz četras riska kategorijas, no kurām pirmā ir viszemākā un ceturtā visaugstākā. Šobrīd esam trešajā riska kategorijā, skaidroja Kariņš.

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) skaidroja, ka striktāki ierobežojumi, kas ieviesti no šīs pirmdienas, kā arī attālinātās mācības ļauj cerēt, ka varētu izdoties stabilizēt “inficēšanās līkni” un divu trīs nedēļu laikā novērot kritumu.

“Pie negatīvāka attīstības scenārija, beidzoties krāsu zonām, ko paredz stratēģija, valdībai būs jālemj par ārkārtējo situāciju,” brīdināja politiķe.

Ministre pauda, ka ierobežojumu efektu uz inficēšanās stabilizāciju varēs redzēt ne agrāk kā divu nedēļu laikā, savukārt slimnīcā ievietoto pacientu skaita samazināšanās notiks ar vēl lielāku laika nobīdi.

“Tāpēc ir svarīgi rīkoties nekavējoties, lai mēs netestētu dabā Latvijas veselības aprūpes izturībspēju, jo Covid-19 dēļ citas slimības neatkāpjas,” akcentēja Viņķele.

Epidemioloģisko ierobežojumu efektus uz sabiedrību un tautsaimniecību atkal paredzēts vērtēt īpašā darba grupā, ko vadīs finanšu ministrs, jo, vērojot inficēšanās raksturīgākos gadījumus, secināts, ka darba vietās cilvēki diemžēl dodas strādāt neveseli un daļēji tas ir skaidrojams ar to, ka cilvēki finansiālu iemeslu dēļ nevar doties darba nespējā, teica politiķe, uzsverot, ka šī būs viena no tēmām, ko risināt darba grupā.

Covid-19 ierobežošanas stratēģija balstīta uz maksimāli ilgu klātienes mācīšanos, skaidroja ministre.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.