Kariņš: Daudzi no dīkstāves pabalsta saņēmējiem darbā visdrīzāk neatgriezīsies 2
Covid-19 pandēmijas radītās krīzes un tās turpmākās ietekmes uz ekonomiku dēļ, visticamāk, pārkvalificēties vajadzēs daļai aviopārvadājumu, tūrisma un ēdināšanās jomā strādājošo, trešdien pēc tikšanās ar Latvijas Bankas prezidentu Mārtiņu Kazāku žurnālistiem norādīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
Runājot par valsts plānu iziešanai no Covid-19 pandēmijas radītās krīzes, Kariņš atzina, ka daudzi no tiem strādājošajiem, kuri patlaban saņem dīkstāves pabalstu, ticamākais, neatgriezīsies savās darba vietās,
Premjers norādīja, ka pēc krīzes darbaspēks būs nepieciešams, piemēram, informāciju un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) jomā. Kariņa ieskatā, ja vismaz 1000 cilvēki no patlaban dīkstāvē esošajiem aptuveni 50 000 cilvēku pārkvalificētos, lai turpinātu darbu IKT jomā, tas nozarei būtu liels atspaids.
Aicināts nosaukt jomas, kurās darbaspēka pieprasījums vairs nesasniegs pirmskrīzes līmeni, Ministru prezidents atturējās sniegt detalizētu komentāru, jo patlaban “tā būtu zīlēšana”. Vienlaikus Kariņš piebilda,
“Tiem cilvēkiem, kuri līdz šim strādāja šajās nozarēs, valsts palīdzēs pārkvalificēties. Patlaban tiek izstrādāta attiecīga apmācību programma,” informēja premjers.
Arī Latvijas Bankas prezidents atturējās vērtēt krīzes radītās sekas, jo Covid-19 pandēmijas radītā krīze ir salīdzinoši jauna – ierobežojumi valstī ir spēkā vien divus mēnešus.
“Patlaban ir pāragri paust pilnvērtīgu analīzi par krīzes radītajām sekām. Tomēr arī šajā laikā aktuāli ir tie jautājumi, par kuriem runā jau sen, proti, iedzīvotāju prasmes, pielāgošanās darba tirgum un administratīvi teritoriālā reforma,” piebilda Kazāks.
Kā ziņots, līdz 9.jūnijam Latvijā ir izsludināta ārkārtējā situācija slimības Covid-19 izplatības ierobežošanai. Tostarp noteikti dažādi aizliegumi, kas skar ekonomiku, lai aizsargātu iedzīvotāju veselību. Valsts arī ieviesusi atbalsta pasākumus uzņēmēju un strādājošo atbalstam.