Armands Krauze
Armands Krauze
Foto: Ieva Leiniša/LETA

“Kariņš ar Levitu mēģina iebiedēt, bet latvieši ir “spuraini”!” Krauze atklāj, kā ierobežojumi tieši veicina inficēšanos ar Covid-19 89

“Kariņš, Levits un valdība kopumā ir izvēlējusies sabiedrības iebiedēšanas taktiku. “Man liekas, ka tā nestrādā, jo latvieši ir spītīgi. Ja kāds mūs cenšas piespiest pie zemes, mēs pretojamies, to pierādījusi arī vēsture,” viņš saka,” RīgaTV 24 raidījumā “Preses Klubs” stāsta Armands Krauze, 13. Saeimas deputāts (ZZS), Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētājs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

Viņš salīdzina Rīgu ar Pekinu. Ja Latvijā drūzmā vienmēr kādam Vecrīgā iznāk netīšām uzskriet, tad Ķīnā, kur cilvēku daudz vairāk, tā neesot, tur cilvēki ievēroja distanci jau pirms panēmijas, tāpat arī citu iemeslu dēļ jau sen nēsā sejas maskas.

“Tā ir cita kultūra. Man šķiet, ka viņi tic savai valdībai, kaut arī tā ir komunistiska, bet viņi kā pilsoņi tic un pakļaujas. Mēs, latvieši, esam spuraini un neticam valdībai. Tur arī tā problēma veidojas,” deputāts atzīst.

CITI ŠOBRĪD LASA

Arī tirdzniecības ierobežojumos, viņaprāt, pieļautas nopietnas kļūdas, kas nemazina inficēšanos ar vīrusu.

“Es uzskatu, ka principā mazais veikals varētu apkalpot pircējus, ievērojot divu metru distanci. Es pats šodien Saeimas sēdes pārtraukumā biju aizgājis uz veikalu – tur atsevišķās vietās tā drūzmēšanās ir tik liela kā senos laikos, kad kovida nemaz nebija. Tad pasakiet, kur tad ir lielāks inficēšanās risks – tādā lielveikalā, kur ailēs drūzmējas, vai mazajā veikalā, kur telpā atrodas vien pircējs un pārdevējs?” deputāts jautā.

Viņš liek padomāt arī par pārdevēju, ražotāju, amatnieku dīkstāvi. Cilvēkiem ir nepieciešami ienākumi. “Žēl, ka cilvēki nevar strādāt, pārdot. Amatnieki jau pārdod tāpat, piezvana pa telefonu, pasūta preci, ierodas un, es zinu, ka tajā brīdī pat maskas nelieto, jo principā veikals ir ciet, neviens pārbaudīt nevar, viņš ir atnācis pēc pasūtījuma – darām, ko gribam iekšā! Tas aizliegums tirgot pat veicina inficēšanos, nevis mazina,” Krauze teic.

Ja valdība domā, ka, aizverot mazos veikalus, inficēšanās samazināsies, tas nenotiks, viņš saka, uzsverot to, ka cilvēki vēlas komunicēt un tas noved pie vēl vienas smagas Covid-19 problēmas – sabiedrības mentālās veselības.

“Daudziem ir depresijas pazīmes. Es esmu pret šiem stingrajiem ierobežojumiem, jo uzskatu, ka tie nav pareizi.”

Viņš arī neatzīst ierobežojumu aizstāšanu ar ieteikumiem, kā sākumā izvēlējās Zviedrija, bet zelta vidusceļš būtu kā Austrumu valsīs, kur lielākā atbildība tiek uzlikta uz pašiem iedzīvotājiem, līdz ar to viņi pakļaujas un ievēro.

“Pie mums Latvijā šobrīd nevar ziemā nopirkt zābakus, cik reizes internetā jāsūta atpakaļ, jo nevar vienkārši aiziet uz veikalu un uzmērīt. Par bērnu drēbju iegādi vispār nerunāsim, nu tas ir mugrs, kas notiek!” Krauze saka.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.