Karikatūras

Gatis Šļūka. Brīdina par sejas atpazīšanu

Eiropas Pamattiesību aģentūra (FRA) trešdien, 27. novembrī, savā ziņojumā brīdināja ES iestādes un dalībvalstis par jaunām sejas atpazīšanas tehnoloģijām, norādot, ka personu sejas attēlu vākšana bez viņu piekrišanas vai iespējas atteikties “var negatīvi ietekmēt cilvēku cieņu”.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
Lasīt citas ziņas

Kļūdu un datu noplūžu risks rada pamattiesību problēmas, kas saistītas ar privātumu, cilvēka cieņu, personas datu aizsardzību vai nediskrimināciju. Piemēram, sejas atpazīšanas tehnoloģiju izmantošana demonstrāciju laikā var radīt “stindzinošu efektu”, liedzot cilvēkiem izmantot pulcēšanās, vārda vai biedrošanās brīvību, teikts ziņojumā.

Apvienotā Karaliste jau izmanto sejas atpazīšanas tehnoloģiju cilvēku identificēšanai reālā laikā ar ielu kamerām, Berlīnē to izmanto dzelzceļa stacijās, Nicā – karnevālā. Šā gada sākumā arī Zviedrijas datu aizsardzības iestāde atļāva policijai izmantot sejas atpazīšanu, lai palīdzētu identificēt noziedzniekus. Savukārt Ungārijā projekts ar nosaukumu “Szitakötő” (spāres) paredz izvietot 35 000 kameras ar sejas atpazīšanas iespējām.

TV24
“Mēs visi diendienā vālējam pa Vanšu tiltu, bet vai kāds var pateikt, ka tas ir pilnīgi drošs?” Timrots velk paralēle ar Zolitūdes traģēdiju
TESTS. Atmini logo! Ja spēsi iegūt vismaz 8 punktus šajā testā, tava vizuālā atmiņa ir apbrīnojama
“Spēlmaņu nakts” balvas sadalītas! Par gada aktieriem atzīti Māra Mennika un Kaspars Znotiņš
TV24
“Augstākā izglītība ir ļoti dārga, un ne visi jaunieši to var atļauties,” Klementjevs piedāvā ilgtermiņa risinājumu