Karaliskās ģimenes biogrāfs: prinču Viljama un Harija konflikts ir bīstams, viņu strīds ir daudz šausmīgāks nekā kāds var iedomāties 12
Princeses Diānas dēli pēdējos gados ir ļoti attālinājušies viens no otra. 38 gadus vecais princis Viljams praktiski ir pārstājis uzturēt kontaktus ar savu brāli, 36 gadus veco princi Hariju pēc tam, kad viņš kopš ar savu sievu Meganu Mārklu atteicās no “piederības” karaliskajai ģimenei.
Britu nācija vienmēr ar interesi vēroja, kā monarhu ģimenē aug brāļi, kuri agri tik agri zaudēja savu māti. Pēc princeses Diānas nāves viņi viens otru ļoti atbalstīja un vienmēr bija viens otram blakus. Tādēļ daudzi šobrīd ir apbēdināti par to, kādas ir brāļu attiecības tagad.
Abu konfliktu centies skaidrot britu monarhu ģimenes vēsturnieks un karalienes Elizabetes II biogrāfs Roberts Leisijs. Autors drīzumā izdos savu jauno grāmatu “Brāļu cīņa”. Bet ar dažām detaļām, kādas būs lasāmas grāmatas lappusēs, viņš dalījies jau tagad.
“Šis ir pareizs nosaukums. Kad es sāku pētīt šo “cīņu” starp abiem prinčiem, es sākumā negribēju tam ticēt. Es domāju, ka britu dzeltenā preses kaut ko “piedomā”, taču tā nebija. Patiesību sakot, man vienkārši negribējās tam ticēt. Un tomēr – šī cīņa patiešām ir. Patiesībā viss ir daudz sliktāk nekā kāds vispār var iedomāties,” – teicis Leisijs.
Autors paziņojis, ka plaisa starp abiem karalienes mazdēliem var kļūt par ļoti nopietnu krīzi, kas, galu galā, mainīs monarhiju. “Tas, bez šaubām, mainīs monarhiju. Vēl ir laiks šo situāciju uzlabot, taču šobrīd pils nedarbojas šajā virzienā,” – pārdomās dalījies autors.
Leisija grāmatā būs daudz faktu par abiem brāļiem, kā arī viņu sievām, kuras ir tik ļoti dažādas. Viņš ir pārliecināts, ka tas, kā izdosies vai neizdosies atrisināt abu brāļu valdošo konfliktu, spēcīgi ietekmēs britu karalisko ģimeni nākotnē.
“Tas ir svarīgi. Tas ir vērtību jautājums, pat nacionāls jautājums. Ideja par mūsdienīgu monarhu ģimeni nevar būt tāda, ka brāļi ir “atdalīti”. Jums jāsaprot, ka monarhu ģimenes stratēģija ir tāda, ka ģimene ir nedalāma.
Rakstnieks norādījis grāmatā arī uz nevienlīdzīgo karaliskās ģimenes attieksmi pret bērniem, kas dzimuši otrie ģimenē. Viņš paziņojis, ka pret tiem bērniem, kas ir piedzimušie kā otrie, vienmēr ir izturējušies mazliet nevērīgi. Tieši tā notika ar karalienes Elizabetes II māsu, princesi Mārgaretu, kā arī ar princi Endrjū – prinča Čārlza brāli. “Šie bērni ir kā “rezerves variants”. Un monarhu ģimene līdz pat mūsdienām nav tikusi skaidrībā, ko iesākt ar šiem “rezervistiem”. Un, protams, ka viņi tāpat vēl jo vairāk nezina, ko iesākt ar šo “rezervistu” sievām…” – rakstnieka vārdus citē izdevums “Daily Mail”.
Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem.