Aleksandrs Lukašenko

Atklājas jauni fakti: kara sākumā Lukašenko bija tā pārbijies, ka gatavojās bēgt uz Poliju 227

Sākoties Krievijas iebrukumam Ukrainā, Baltkrievijas diktators Aleksandrs Lukašenko bija tik ļoti nobijies, ka apsvēra iespēju bēgt no Baltkrievijas caur Poliju, jo neuzticējās Kremlim.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Par to savā grāmatā “Polija karā”, kurā atklāti līdz šim nezināmi Krievijas un Ukrainas kara “poļu” aspekti, raksta raksta poļu žurnālists Zbigņevs Parafjanovičs.

Lukašenko tolaik bija tik ļoti nobijies, ka mēģinājis vienoties ar Varšavu, lai ārkārtas gadījumā viņam ļauj šķērsot robežu un izlidot no tuvākās Polijas lidostas. Lukašenko baidījās, ka krievi varētu liegt viņa lidmašīnai pacelties gaisā no Baltkrievijas teritorijas, ja viņi zaudētu karā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tikmēr Polijas varas iestādes pirmajos mēnešos pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā bija nopietni nobažījušās par iespējamu Baltkrievijas iesaistīšanos karā, un gatavoja scenāriju par Polijas diversantu grupu nosūtīšanu uz Baltkrieviju, lai sētu haosu tās armijas aizmugurē.

Grāmatā arī stāstīts, ka Krievijas un Ukrainas miera sarunu laikā 2022. gada martā, kas notika Baltkrievijas teritorijā, Ukrainas delegācijas drošību garantēja Polijas īpašie spēki. Polijas kaujinieki pavadīja ukraiņus helikopteros, kas nolaidās Baltkrievijas teritorijā.

Nejaušības dēļ pirmajās pilna mēroga iebrukuma dienās Polijas speciālie spēki atradās Brovari, kur apmācīja savus ukraiņu kolēģus. Tomēr viņi neevakuējās uzreiz, bet palika noteiktu laiku, lai vāktu izlūkdatus. Tiek apgalvots, ka līdzīgi rīkojušies arī briti.

Kā zināms, Baltkrievija nodrošināja Krievijai savu teritoriju sauszemes iebrukumam Ukrainā no ziemeļiem un gaisa triecieniem. Tajā laikā Lukašenko apgalvoja, ka ar iebrukumu Ukrainā Krievija esot aizsargājusi Baltkrieviju. Saskaņā ar diktatora versiju, ukraiņi plānoja vienlaicīgi veikt pilna mēroga uzbrukumu okupētajai Donbasas daļai un Baltkrievijai, un krievi esot šo plānu izjaukuši.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.