Foto: Kara muzejs

Kara muzeja ekspozīcijai prestiža dizaina balva 0

Kara muzeja ekspozīcija “Latvijas iedzīvotāji Pirmajā pasaules karā” iegūst balvu nozīmīgākajā Eiropas dizaina konkursā – German Design Award 2018 – kategorijā “Labākais izstāžu dizains”, pavēstīja muzeja pārstāvis Mārtiņš Mitenbergs.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Lasīt citas ziņas

Pieteikumu German Design Award veica ekspozīcijas dizaina autori, dizaina birojs H2E. Dizaina autori žūrijas komisijai norādīja: “Neviens vārds nevar pilnībā izstāstīt stāstu par Pirmo pasaules karu, tāpēc mēs izmantojām emocijas”.

Ekspozīcijas risinājumam autori izmantojuši stihisku kara frontes vidi, kurā galvenais objekts ir munīcijas kastes. Ekspozīcijas dizains veidots tā, lai apmeklētājam pastarpināti rastos sajūta, ka viņš atrodas armijas arsenālā, un viss, kas atrodas telpā, var atkal “sākt kalpot” karam.

CITI ŠOBRĪD LASA

German Design Award ir viens no prestižākajiem starptautiskajiem dizaina konkursiem. Balvu rīko Vācijas dizaina padome, kas ir viens no pasaules vadošajiem komunikācijas un zīmolvadības kompetences centriem dizaina jomā. Balva dizaina nozarē ir atpazīstama, augstu vērtēta un to piešķir projektiem, kas reprezentē un parāda unikālas dizaina tendences starptautiskā kontekstā.

“Jau iepriekš vēstījām, ka muzeja ekspozīcija “Latvijas iedzīvotāji Pirmajā pasaules karā” ir Latvijā visplašākais sabiedrībai pieejamais vēstures stāsts par Pirmo pasaules karu, kas veidots no 1230 vēstures liecībām,” pauda Mitenbergs.

Īpaši uzsverams ir fakts, ka pirmo reizi Latvijas muzeju vēsturē visā ekspozīcijā tiek izmantots “neredzamais” stikls, jeb ARTGLASS. To neredzamu padara no abām pusēm vairākas reizes pārklāta metāla oksīdu kārtiņa, kuras biezums ir salīdzināms ar vienu piecsimto daļu no cilvēka mata biezuma. Šādu stiklu izmanto pasaules prestižākajos muzejos un mākslas galerijās. “Neredzamā” stikla pielietošana samazina fizisko barjeru starp muzeja vērotāju un eksponātu, ļaujot saskatīt pat sīkāko objekta detaļu.

Ekspozīciju var apmeklēt katru dienu no plkst. 10 līdz 18 bez maksas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.