Foto-LETA

Kāpostu kaitēkļi 0

Kas tagad bojā kāpostus? Lapas ir sacaurumotas, bet kaitēkļus nemana. LAIMONIS

Reklāma
Reklāma
Tramps nikns uz Putinu un pirmo reizi publiski izsaka reālus draudus
Kokteilis
Kā horoskopa zīmes rīkojas stresa situācijās: bēg, sauc palīgā vai stājas pretī briesmām? Vēzis paslēpsies un raudās
Kokteilis
Trampa pavāri “tiek izdancināti godam”. Baltā nama virtuves aizkulises un ko labprāt iekož ASV prezidents
Lasīt citas ziņas

Latvijas Augu aizsardzības pētniecības centra Entomoloģijas grupas vadītāja Laura Ozoliņa-Pole brīdina: – Lai gan cekulkodes kāpostu stādījumos lidinās, pagaidām kaitēkļu nav daudz. Taču vasara vēl tikai vidū, cekulkodes lielākā daudzumā var savairoties līdz augustam. Ja neko nedarīs, kāpostaugi vairāk slimos un slikti uzglabāsies.

Mazās platībās cekulkodes invāziju laikus var atklāt, izliekot dzeltenos līmes vairogus. Slazdus regulāri apskata un ik pēc 2–3 nedēļām apmaina.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kaitēkļiem savairojoties masveidā, var smidzināt ar insekticīdiem, piemēram, Decis 2,5 (deva 0,3 l/ha), Karate Zeon 5 (0,15 l/ha), taču jāņem vērā, ka karstā laikā piretroīdu lietošana nav efektīva. Tie darbojas tikai tad, ja temperatūra ir zemāka par +23 °C, tāpēc izsmidzina vakarā. Ar Nīmazalu (2–3 l/ha) atļautas trīs apstrādes, nogaidīšanas laiks – trīs dienas.

Entomoloģe stāsta, ka vietām jau ir manīti arī pirmie kāpostu balteņu un pūcīšu kāpuri. Kaitēkļi pēc izšķilšanās sāk bojāt lapas, iegraužas arī kāpostu galviņās virzienā uz centru. Periods no oliņas līdz kāpuram ilgst līdz divām nedēļām, tāpēc šajā laikā jāpaspēj sagādāt nepieciešamos insekticīdus, piemēram, Sumi-alfa 5 (0,2 l/ha), Karate Zeon 5 (0,15 l/ha). No bioloģiskiem augu aizsardzības līdzekļiem var izmantot trihogrammas. Kaitēkļu lidošanas sākumā kāpostu vai citu krustziežu stādījumā izliek 0,5–1 g oliņu uz hektāru. Vēlams izlaist vairākas reizes sezonā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.