Kāpnes gluži kā jaunas! Meistarīgais “LA” darbinieks Ēriks dalās pieredzē 2
Ēriks Mamajs, AS “Lauku Avīze” autovadītājs: Nekas nav mūžīgs! Un kur nu vēl ieejas kāpnes, pa kurām diendienā pārvietojas simtiem cilvēku un kuras pakļautas ārējās vides iedarbībai. Darbavietā šovasar savedu kārtībā kāpņu sānu daļas, kam izmantoti ķieģeļi un keramzīta bloki. Keramzīts pievelk mitrumu, kas ziemā sasalst, un rodas plaisas.
Bojātajās vietās noņēmu apmetumu un sadrupušos ķieģeļus. Tad virsmu divas reizes noklāju ar dziļi nostiprinošu grunti, nožāvēju un tukšumu aizpildīju ar javu (cementa sauso maisījumu sajaucu ar smiltīm attiecībā 1 : 3). Zinu, ka cementa maisījums Nr. 500 ir ļoti izturīgs.
Pēc tam pārvilku drāšu sietu, ko pie mūra piestiprināju ar skrūvēm. Tas aizkavēs ķieģeļu un keramzīta bloku plaisāšanu. Kad tas bija izdarīts, sietu apmetu. Ļāvu javai apžūt, pēc tam virsmu nolīdzināju, pārklāju ar dziļi nostiprinošu grunti un tad apstrādāju ar mitruma izturīgu špakteļmasu. Pēc apžūšanas kārtīgi nolīdzināju ar smilšpapīru un atkal sedzu grunti, ko rūpīgi nolīdzināju ar gumijas špakteļlāpstiņu.
Vietas, kas nešķita gludas, pielaboju, paberžot ar smilšpapīru. Tikai pēc virsmas kārtīgas sagatavošanas to nokrāsoju ar ēku fasādēm paredzēto krāsu.
Ir jāpapūlas, ja grib, lai kāpnēm ilgi saglabātos nevainojams izskats.