Kāpēc zobi kļūst melni 0

“Man uz zobiem veidojas melns aplikums. Kāds varētu būt tā iemesls? Kā no tā tikt vaļā?” R. Kalniņa Rīgā

Reklāma
Reklāma
Pirka viesnīcas Horvātijā… Ukrainā gaismā nācis armijas pārtikas iepirkuma skandāls, kur shēmas realizētāji piesavinājušies 18 miljonus ASV dolāru 24
Veselam
Vēlies zaudēt līdz 5 kg mēneša laikā? Šie ieradumi būs lielisks veids, kā to panākt
TV24
Jānis Kažociņš: “Ja krievi nevar tikt galā pat ar Ukrainu, tad vai tiešām mēs – Eiropa – nespējam paši sevi aizsargāt bez ASV?”
Lasīt citas ziņas

Atbild klīnikas “Adenta” zobārste Zane Tereščuka: “Tumšu pigmentu veido krāsvielas, kas mutē nonāk ar uzturu un dzērieniem un nogulsnējas uz zobiem. Jo nelīdzenāka to virsma, jo tas notiek intensīvāk.

Zobus var iekrāsot kafija, tēja, sarkanvīns, dabīgās sulas, it īpaši – ķiršu, upeņu, granātābolu un vīnogu. Pēc ēšanas un tamlīdzīgu dzērienu lietošanas ieteicams izskalot muti ar tīru ūdeni, taču tas problēmu pilnībā neatrisinās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Zobus var padarīt melnus arī mutes skalojamie līdzekļi, kas satur hlorheksidīnu, kā arī klepus sīrupi un antibiotikas. Ja jālieto šķidrie dzelzs preparāti, tos labāk iedzert caur salmiņu. Tūlīt pēc tam mute jāizskalo. Reizēm zobus iekrāso dzeramais ūdens. Lai to nepieļautu, jālieto filtri ūdens attīrīšanai.

Pētījumi liecina, ka melnu aplikumu var veidot arī aļģe, kas aug uz zobiem. Tās rašanās iemesls ir mutes mikrofloras pārmaiņas. Pastāv uzskats, ka dažkārt aļģes augšanu var mazināt probiotiku lietošana, taču melnos punktiņus var noņemt tikai higiēnists ar speciāliem instrumentiem.

Nav vēlams melnumu mēģināt notīrīt ar sodu un sāli, kā tautā mēdz ieteikt, jo tās ir ļoti abrazīvas vielas, kuru ietekmē zobi var kļūt jutīgi. Ja to virsma ir negluda, pigments veidosies vēl intensīvāk. Tumšā aplikuma mazināšanai ieteicams izvēlēties baltinošu pastu, taču nevar cerēt, ka tā problēmu pilnīgi atrisinās.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.