Mokos ar stipriem reiboņiem. Kāpēc zāles nepalīdz? 1
Man jau tuvu astoņdesmit, mokos ar stipriem reiboņiem, tāpēc ejot drošībai vienmēr ņemu līdzi spieķīti.
Ģimenes ārsts man izraksta tikai zāles “Betaserc”, tagad jau daudzreiz lielākā devā nekā sākumā, bet tas nepalīdz. Vai tad tā var darīt, ka tikai devu palielina? Jautā lasītāja Aija.
ne tikai pie hipertensijas, tas ir, paaugstināta asinsspiediena, kā tas nereti tiek domāts. Ne katram reibonim der “Betaserc”,” skaidro P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas otoneiroloģe Diāna Raumane.
Sākotnēji tā lietošana bija paredzēta tikai iekšējās auss slimību (Menjēra sindroma un citu) ārstēšanai, bet pašlaik to lieto ļoti daudz un ļoti plaši gandrīz jebkuram, kurš pasūdzas par reiboni. Bieži vien medikaments izrādās neefektīvs. Ja to lieto, lai novērstu līdzsvara traucējumus iekšējās auss problēmu dēļ, tam vajadzētu palīdzēt.
Ārstējot līdzsvara traucējumus (reiboņus) cilvēkam gados, Diāna Raumane neiesaka balstīties tikai uz vienu pašu “Betaserc” un devas palielināšanu. Ja skaidri redzams, ka tas nav palīdzējis, noteikti jāizmeklē asinsvadi, jāveic magnētiskās rezonanses izmeklējums galvai, jāpārbauda, kādas ir sirds-asinsvadu slimības, jāpārliecinās, vai nav nekompensēts cukura diabēts, nenoregulēts asinsspiediens.
Ja, piemēram, saistībā ar novecošanu organismā radušies hroniski galvas smadzeņu asinsrites traucējumi, kļūdaini ir domāt, ka viens pats “Betaserc” palīdzēs. Tad ārstam jāizraksta papildus arī citas zāles (atkarībā no izmeklējumos apstiprinātajām diagnozēm).
Visprātīgāk būtu palūgt savam ģimenes ārstam nosūtījumu pie speciālista – sākumā ausu ārsta, kurš, ja būs nepieciešams, nosūtīs pie neirologa.