Kāpēc Ungārija ienīst Ukrainu? Vai tikai tādēļ, ka tā ir Krievijas ienaidnieks? 58

Kāpēc Ungārija ienīst Ukrainu? Vai tikai tādēļ, ka tā ir Krievijas ienaidnieks? TV24 raidījumā “Kur tas suns aprakts” viedokli izsaka Pēteris Viņķelis, politiķis (AP).

Reklāma
Reklāma

Viņš saka, ka gan, gan.

Kokteilis
Skaitļi, sapņi, smaržas… 10 pazīmes, ka jūsu sargeņģelis, iespējams, mēģina ar jums sazināties
Uz Zemes paliks tikai viens kontinents: zinātnieki brīdina par bīstamu nākotnes scenāriju. Kas notiks ar pasauli?
Kokteilis
Ja tev uz plaukstām ir šī retā līnija – tavā dzīvē notiks pieci liktenīgi notikumi
Lasīt citas ziņas

Piemēram, Ungārijas premjera Viktora Orbāna panākumu stāstā ir gan Krievijas gāzes piegādes, Krievijas nauda piegādes, Krievijas atomenerģijas partnerības utt. Tas viss ir par lētāku cenu, ļaujot nodrošināt plašāku sabiedrības atbalstu Orbāna režīmam.

Viņķelis atgādina arī par daļu Lielungārijas teritorijas, ko savulaik ieguva Ukraina.

CITI ŠOBRĪD LASA

Strīdi ar  ukraiņiem ungāriem bijuši jau pirms kara. Piemēram, par nepietiekamu ungāru valodas apmācību skolās.

Ungārija nelaidīs NATO bruņojumu caur savu teritoriju uz Ukrainu, lai neapdraudētu Aizkarpatu ungārus

Ungārija negrasās ļaut citām NATO valstīm caur tās teritoriju piegādāt tankus “Leopard 2” Ukrainai, jo negrib pakļaut briesmām etniskos ungārus, kas dzīvo Ukrainas Aizkarpatu apgabalā, piektdien preses konferencē paziņoja Ungārijas premjerministra kancelejas vadītājs Gergejs Gujāšs.

“Jautājumā par politiskajām balsīm, kas lobē karu, par to, ka tās prasa tankus “Leopard 2″ Ukrainai, kancelejas vadītājs pateica, ka Ungārijai ir īpašs ģeopolitiskais stāvoklis un iespēja aizstāvēt nacionālās intereses. Viņš sacīja, ka Ungārija varētu nogādāt ieročus uz Ukrainu tikai caur Aizkarpatiem, kur vēl arvien dzīvo vairāk nekā 100 tūkstoši ungāru. Kancelejas vadītājs uzsvēra, ka valdības mērķis ir iespējami ilgāk pasargāt Aizkarpatus no kara,” rakstīja Ungārijas izdevums “Hirado”, kura vietnē ir ievietots preses konferences videoieraksts.

Gujāšs arī atzīmēja, ka katras NATO dalībvalsts valdība patstāvīgi pieņem lēmumu par to, cik lielā mērā tā grib atbalstīt Ukrainu. Tomēr, ja NATO dalībvalsts iejaucas karā, tas var novest pie Trešā pasaules kara sākuma, sacīja Gujāšs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.