Foto-Fotolia

Kāpēc tūjām dzeltē un birst skujas 0

Kāpēc tūjām no vidus dzeltē un birst skujas? Varbūt tās vajag mēslot? ANDRIS RĪGĀ

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

Nacionālā botāniskā dārza Dendrofloras nodaļas pētniece Ināra Bondare skaidro, ka iekšējās skujas dzeltē un tiek nomestas ne tikai tūjām, bet arī pacipresēm. Tas pats vērojams ābeļdārzos, kas netiek laistīti, – āboli krīt zaļi. Tādējādi karstā laikā augi, kas cieš no sausuma, mēģina atbrīvoties no visa liekā.

Šādā krīzes situācijā svarīgi nodrošināt skujkokiem mitrumu. Ja aptuveni trīs lāpstu dziļumā augsne ir sausa, vienreiz laistot, ūdens līdz sakņu galiem (pieaugušām tūjām līdz 1 m dziļi) nenonāks. Skujkoki jālaista pamatīgi 2–3 reizes nedēļā, pakāpeniski liešanu samazinot, līdz sākas lietus periods.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pētniece piebilst, ka nekāda speciāla mēslošana tūjām nav vajadzīga. Ja stādvietā augsne ir labi sagatavota, saturīga, iestādītie zaļie skujkoki turpmāk var augt un dzīvot bez mēslošanas. Citādas prasības ir šķirnēm ar raibām skujām – augi satur mazāk hlorofila, mazāk sintezē barības vielas. Stādot šīs tūjas, substrātā jāiejauc kompleksie granulētie minerālmēsli, rēķinot ne vairāk par 25 gramiem katram augam. Turpmākajos gados papildmēslošana vairs nav vajadzīga. Nav ieteicams tūjas stādīt baltajās jūrmalas smiltīs, jo tad būs daudz darba jāiegulda augsnes ielabošanā – lai skujkoki veidotu biezu, kuplu vainagu, obligāti jāiestrādā trūdzeme, kūdra, mālzeme.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.