Kāpēc krieviem tanki atkal ir tik ļoti svarīgi 21. gadsimta karadarbībā? Rajeva atbilde nepārsteidz 73
Par veciem krievu tankiem T-54/55 esam jau runājuši. Kad tos atsūtīja ešeloniem, mēs rādījām, ka to ir daudz un tie iet uz priekšu. Mans pieņēmums tanī brīdī bija, ka krievu armija viņus izmantos kā artilērijas sistēmas. Šādu komentāru TV24 raidījumā “Par karu Ukrainā ar Igoru Rajevu” sniedza Igors Rajevs, NBS rezerves pulkvedis un militārais analītiķis.
Tas nozīmē, ka lielgabals arī Āfrikā paliek lielgabals.
precizitāte ir švaka. Bet, ja jums tādu ir 100, tas ir labāk, nekā jums nav nekādu artilērijas sistēmu. Un šinī gadījumā tas ir tāds švaks artilērijas aizvietotājs. Bet tas ir artilērija, kara lauka stratēģiju skaidro Rajevs.
Jā, šiem vecajiem tankiem stobru nolietojums ir ātrāks, šaušanas attālums ir mazāks, bet – ir, atzīst pulvedis. Šaušanas attālums ir atkarīgs no tanka, 10 – 15 kilometri.
Mēnesi atpakaļ šādi tanki atnāca vesela rota, tie momentāli tika nozīmēta haubiču bataljonam, kas nozīmē – artilērijas vienībām. Ekipāža ir –
Precizitāte zema, kas nozīmē, ka, lai panāktu mērķi, jāizšauj vairāk lādiņu.
Starp citu, kura dienas fāze ir aktīvākā? Nakts?
Rajevs atzīst, ka tagad ir grūti pateikt. Bahmutā bija ārkārtīgi izteikti, ka ukraiņu puse bija ļoti daudz aktīvāka dienas pusē, vagnerieši bija aktīvāki nakts pusē. Tas izskaidrojams ar to, ka vagneriešiem bija labākas nakts redzamības ierīces un to viņiem bija vairāk nekā ukraiņiem.
Laba ziņa šobrīd ir, ka ukraiņi karo gan dienā, gan naktī. Kas nozīmē, ka, iespējams, šo trūkumu viņiem izdevās kaut kādā veidā novērst, atzīst militārists.
Kā vagneriešiem var būt labākas ierīces?
Tas ir tāds ekskluzīvs veidojums, ko krievi ir izveidojuši.
Čečeni ar savu Ahmad vienību neko neieņēma, viņi visi ir izvesti ārā, atrodas Belgorodas apgabalā, kur izveidojusies spēcīga ukraiņu pozīcija, – no turienes šīs vienības var uzbrukt krievu teritorijai trijos virzienos. Un, lai piesegtu Belgorodas apgabalu, Ahmad tika pārcelta tur, turp izvesti arī vagnerieši. Viņi paši apgalvo, kā zināja teikt Rajevs, ka līdz 5. augustam karadarbībā nepiedalīsies, lai varētu atgūt savus spēkus, sagatavot jaunus karavīrus un atkal doties kaujā.
“Bet mums ir jāsaprot, ka tajā rajonā aptuveni uz vasaras beigām visdrīzāk redzēsim aktivizēšanos. Ir jāsaprot, ka informatīvais karš nekad neapstājās.” Mēs visu laiku dzirdējām, ko Prigožins stāstīja: man nav munīcijas, es neko nevaru, man nav ar ko šaut. Tanī pašā laikā, ja mēs redzējām apgādes datus – viņi šāva vairāk nekā regulārās krievu armijas vienības.