Foto – Shutterstock

Rīkoties prātīgi 0


Degunu šņaucot pārāk intensīvi, tas var sākt asiņot, kā arī iekaist deguna matu maisiņi un izveidoties furunkuls.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Lai neiedzīvotos iesnu komplikācijās, daktere I. Sokolova iesaka katru nāsi šņaukt atsevišķi, aizspiežot otru un turot muti vaļā, tādējādi cenšoties izlīdzināt spiedienu.

Akūtu iesnu gadījumā degunu un tā blakusdobumus noteikti nevajadzētu sildīt ar siltu, nule izvārītu olu vai kartupeli, kā arī apmeklēt pirti, jo, paplašinoties asinsvadiem, infekcija var izplatīties tālāk.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat ieteicams atturēties no lidošanas, jo, mainoties gaisa spiedienam, iespējams saslimt ar akūtu vidusauss iekaisumu. Ja noteikti jādodas ceļā, pirms lidmašīnas pacelšanās un nolaišanās, kad rodas lielākās spiediena svārstības, degunā jāpilina asinsvadus sašaurinoši pilieni, lai atbrīvotos dzirdes kanāli. Papildus ieteicams košļāt košļājamo gumiju, grauzt ābolu, jo līdz ar žokli kustēsies arī dzirdes kanāls un vidusausī iekļūs gaiss. Turklāt pirms lidojuma derētu nodrošināties ar pretsāpju līdzekļiem.

Daktere Sokolova uzsver, ka bērniem nevajag pilināt degunā pienu vai burkānu sulu, kas deguntiņu aizķepinās vēl vairāk. Skalot degunu ar jūras sāls ūdeni nevajadzētu biežāk kā divas trīs reizes dienā, jo citādi gļotāda tiks pārkairināta un kļūs sausa.

Ja iesnas bieži beidzas ar deguna blakusdobuma iekaisumu un ir izliekta deguna starpsiena, kas sašaurina deguna ejas, to ieteicams iztaisnot ķirurģiski. Ja operācija problēmu neatrisina, komplikāciju rašanos veicina cits iemesls, piemēram, alerģija vai vazomotoras iesnas, ko nosaka veģetatīvā nervu sistēma.

UZZIŅA

 Ja ir šķība deguna starpsiena vai citas anatomiskas izmaiņas, tostarp polipi, kā arī alerģija vai hroniskas slimības, piemēram, cukura diabēts un nieru kaites, kad izmainās deguna gļotāda, iesnas var noritēt ilgāk un smagāk, kā arī tām mēdz pievienoties bakteriāla infekcija, visbiežāk deguna blakusdobumu iekaisums.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.