Kāpēc spilvens laika gaitā kļūst dzeltens? Tā ir brīdinājuma zīme guļamistabā! 38
Varbūt esat pamanījuši, ka spilveni, kas ilgstoši tiek lietoti, iekrāsojas dzelteni, uz tiem veidojass dzelteni plankumi. Pamatoti var rasties jautājums, kāpēc tā notiek, jo gulēt taču dodamies pēc dušas un tīri, tad kāpēc spilvens nosmērējas? Atbildi radām Vācijas portāla Chip.de skaidrojumā.
Portāls norāda, ka laika gaitā uz spilveniem veidojas dzelteni plankumi, kas izskatās nepievilcīgi. Bet tā ir ne tikai vizuāla problēma, tas var ietekmēt arī veselību.
Cilvēki apmēram trešdaļu dienanakts pavada guļot gultā – spilveniem līdz ar to ir jāiztur visai liela slodze. Pie kam guļot notiek dažas lietas, kuras jūs pat nepamanāt – jūs svīstat, zaudējat atmirušās ādas daļiņas un matus vai gadās arī, ka no mutes iztek siekalas.
Tas viss ir normāli un dabīgi, taču visi šie faktori kopā ilgtermiņā nosmērē spilvenus, radot uz tiem dzeltenus plankumus.
Sliktākais, ka uz šādiem dzelteniem spilveniem (lielākoties gan tas notiek pēc vairāku gadu lietošanas) var veidoties pelējums, jo spilvens nereti ir mitrs ne tikai tāpēc, ka mēdzam svīst, bet arī pirms miega uz ādas uzklāt krēmus, losjonus utt. Arī mitri mati, protams, saslapina spilvenu un ilgtermiņā var veicināt pelējuma rašanos.
Kā rīkoties? Ja spilvens ir dzeltens, tā ir zīme, ka tas ir jānomaina, pretējā gadījumā tas vairs ne tikai vizuāli neizskatīsies labi, bet var negatīvi ietekmēt arī veselību, radot alerģiskas reakcijas vai elpošanas problēmas. Turklāt putekļu ērcītes un dažādas baktērijas šādā mitrā vidē strauji vairojas un skaidrs, ka mūsu veselībai tās par labu nenāk.